Вівторок, 3 Жовтня, 2023
Бiльше

  Анексія рпц єпархій на Донбасі: черговий удар по УПЦ (МП). Чи зробить вона правильні висновки?

  „Ватажок“ так званої „ДНР“, Денис Пушилін, заявив про перехід 2-х єпархій на Донбасі до російської церкви, а саме Донецької та Горлівської. Про це він повідомив у своєму телеграм-каналі. Також Пушилін віддав накази про пришвидшення цього процесу у так зване «Міністерство Юстиції ДНР».

  Тим часом самі єпархії поки не спростували, але і не підтвердили заяв Пушиліна. Не прокоментували цього інсайду і в керівництві УПЦ (що в єдності із МП).

  Таким чином, процес анексії рпц єпархій УПЦ (що в єдності із МП) набирає обертів і відбувається за принципом, який озвучив нещодавно митрополит рпц Леонід Горбачов. Нагадаємо, що він заявив, що рпц відбиратиме єпархії по мірі «захоплення українських територій».

  Імовірно, що і цього разу ми не почуємо жодних заяв чи засудження цієї анексії з боку представників так званої УПЦ, що нібито повністю розірвала зв’язки із московським патріархатом. Таке мовчання вкотре засвідчить, не лише те, що УПЦ лишилась у підпорядкуванні білокам’яній, а й ще повністю розвіє ілюзії її так званої «самостійності і незалежності».

  Адже Донецька єпархія, порівняно із Бердянською чи Ровеньківською, є більш впливовою і багатшою. Її втрата це доволі сильний удар по іміджу УПЦ (що в єдності із МП). Окрім цього до її складу входить Святогірська Лавра. Тому вихід Донецької єпархії, автоматично означатиме для УПЦ (що в єдності із МП) і втрату однієї із Лавр.

  На цьому фоні доволі абсурдною виглядатиме «боротьба за Київську Лавру». Адже не зрозуміло чому одну Лавру намагаються відстояти, а іншу віддали без бою російському агресору?

  Окрім цього УПЦ (що в єдності із МП) вже не зможе говорити, що її юрисдикція охоплює всю Україну, включаючи окуповані території. Що повністю поховає усі її так звані миротворчі ініціативи.

  Проковтнувши цей перехід, УПЦ (що в єдності із МП) заб’є ще один цвях у свою домовину. Що ж будемо слідкувати за розвитком подій, і незабаром підготуємо розгорнуту аналітику з цього питання.

  Найсвіжіше

  Популярне