Вівторок, 23 Липня, 2024
Бiльше

  Чернігівська облрада проголосила заборону УПЦ (МП)

  Чернігівська обласна рада просить заборонити діяльність в Україні російської церкви, її структурних підрозділів та залежних організацій. Відповідне звернення до президента, уряду та парламенту депутати Чернігівської ради ухвалили 6 червня під час чергового сесійного засідання.

  Як передає УНІАН, згідно з документом, агресія РФ проти України з 2014 року ведеться із застосуванням збройних сил держави-агресора, а також засобів пропаганди та численних маніпуляцій.

  “Московська церква посідає чільне місце серед інструментів агресії як через безпосередню колаборацію – злочинну співпрацю священнослужителів із окупантами – так і поширення наративів ворога, сприяння ворожнечі серед українців, виправдання російської агресії та перешкоджання об’єднанню українських православних”, – наголошується у зверненні.

  Також згадуються випадки прославляння “русского мира” та російської зброї священиками УПЦ (МП).

  Ініціаторка звернення, депутатка Чернігівської облради Юлія Заїка, каже, що навіть міжнародні документи дозволяють обмежувати діяльність релігійних організацій у випадках загрози національній безпеці країни.

  “І сьогодні ми маємо саме такий випадок. Заборона Московського патріархату – це не питання віри, це питання поширення калоборації, маніпуляції ворогом і зради. Ми маємо пояснити громадам, вірянам, що ніхто не забирає віру та церкву. Ми працюємо на захисті інтересів і безпеки України”, – підкреслила вона.

  Нагадаємо, у Чернівцях міська рада буде судитися з УПЦ (МП) через приміщення церкви. Також більшість українців підтримує виселення УПЦ (МП) з Києво-Печерської та Почаївської лавр.

  Найсвіжіше

  Популярне