Середа, 31 Травня, 2023
Бiльше

  Митрополит УПЦ (МП) на Буковині закликає Румунію не підтримувати «прокляту Україну»

  Митрополит УПЦ (в єдності з Московським патріархатом) із прикордонного українського містечка Герц Лонгін (Жар) звинуватив українську владу в тому, що прикриваючись протидією Московському патріархату, Україна начебто переслідує румунських священників.

  Як повідомляє «Главком», митрополит Лонгін записав десятки відеозвернень, у яких закликав припинити підтримку України Румунією. Зазначається, що одна з цілей пропагандистської кампанії була досягнута відразу: румунське суспільство, яке є досить релігійним і консервативним, обурилось діями України. Румунська православна церква навіть змушена була роз’яснювати стан речей у румунських священників на території України. В офіційному комюніке, Румунська Церква проінформувала, що згадані єрархом УПЦ МП, священники, яких буцімто переслідують, насправді є послідовниками УПЦ Московського патріархату й до Румунської Церкви не мають ніякого стосунку.

  Сам Лонгін (Жар) є засновником і керівником дитячого притулку у Чернівецькій області, всі останні роки був політично активним та відкрито підтримував проросійські партії, такі як Опозиційний блок. Прихильники Москви, у свою чергу, часто відвідували «володіння» Лонгіна для піару під прапорами «захисту традиційних цінностей».

  Після того, як Росія окупувала Крим, Лонгін став на бік Москви, називавши українську владу «проклятою» та «сатанинською». З початком воєнних дій на Донбасі, ще з 2014 року, цей діяч перешкоджав мобілізації в регіоні й відмовляв українським захисникам у церковних обрядах, нагадують журналісти «Главкому». У війні звинувачував «прокляту Європу» та США.

  При цьому єпископ УПЦ МП Лонгін, як зазначається у численних журналістських матеріалах, має румунське громадянство і нагороджений президентом Ющенком званням «Герой України».

  Як повідомляв Духовний Фронт України, днями в румунських медіа почали ширитися російські наративи про «гоніння на УПЦ (МП) і національні меншини». У румунський медіапростір їх запустив колишній депутат румунського парламенту від Ліберально-демократичної партії Вішан Желу (Vișan Gelu), який в прямому ефірі на Romania TV прямо звинуватив президента України Володимира Зеленського «у переслідуванні УПЦ», «руйнуванні церков» і «забороні румунам в Україні говорити румунською». Вішан Желу під час прямого ефіру заявив, що вікарій «Чернівецько-Буковинської єпархії» УПЦ (МП) митрополит Лонгін (Жар) «отруєний українськими спецслужбами» і вимагав від румунської влади припинити фінансування України.

  4 грудня 2022 року єрарх митрополит в Банченах Лонгін (Жар) закликав вірян не звертати уваги на дії влади і СБУ, а просто “молитися, любити своїх ближніх і служити Господу”. Єрарх чомусь вважає, що знешкодження колаборантів це – боротьба із Церквою. Він заявляв, УПЦ Московського патріархату має тисячолітню історію, а новостворені “церкви” – церкви Антихриста.

  Крім цього Лонгін запевняв, що контррозвідувальні безпекові заходи СБУ мають на мені забрати Церкву і віру, а не знешкодити колаборантів у рясах. “Усіх нас не вб’ють, адже Україна вся православна, вб’ють – не залишиться нашої країни. Спасибі нашій державі за те, що хоче забрати в нас найдорожче – Церкву і віру, тільки нічого не вийде! <…> Ніхто не може перемогти Бога і Церкву Божу”, – сказав митрополит Лонгін.

  Як тільки українська влада намагається нейтралізувати гібридний шкідливий вплив російської федерації на Україну через УПЦ МП, то в цій організації починають кричати про “гоніння на Церкву”. Підкреслимо, що Українська влада не забороняє проводити богослужіння для УПЦ МП, не забороняє виголошувати проповіді духовенству. Йде мова про заборону колаборантів в рясах.

  Найсвіжіше

  Популярне