Вівторок, 28 Травня, 2024
Бiльше

  Естонія: Будь-яка підтримка агресії Росії є “червоною лінією”, для церкви особливо

  МВС Естонії нагадало митрополиту Естонської православної церкви Євгєнію, що будь-яка підтримка російської агресії проти України є “червоною лінією”.

  Естонське видання EER повідомляє, що митрополит ЕПЦ Московського патріархату Євгєній (є громадянином Росії) був викликаний на співбесіду до Міністерства внутрішніх справ у зв’язку з тим, що він оголосив про проведення “молебну за мир” за два дні до річниці нападу Росії на Україну і тим, що у молебні передбачалася участь представників проросійських політичних сил Естонії, передає “Ліга”.

  Віцеканцлер МВС Райво Кюйт повідомив журналістам, що темами бесіди з митрополитом були “червоні лінії”, якими у міністерстві вважають “будь-яку вербальну чи невербальну підтримку російської агресії проти України” та елементи “політичної агітації з боку релігійних організацій”.

  Позиція ЕПЦ викликала обурення в естонських політиків, які запропонували у разі повторення подібних дій позбавити митрополита Євгена посвідки на проживання.

  Після цього молебень про мир було скасовано, а ЕПЦ МП випустила заяву, що “церква стала жертвою політичної провокації”. Також у ній наголошується, що ЕПЦ “не бере участі в політиці й не завжди може оцінити політичні наслідки та політичну діяльність деяких безвідповідальних діячів”.

  Найсвіжіше

  Популярне