Субота, 4 Лютого, 2023
Бiльше

  Ткаченко: вирішимо питання з Київською і Почаївською лаврами, а тоді вже рухатимемось далі

  Міністр культури Олександр Ткаченко заявив, що після інвентаризації Києво-Печерської лаври міжвідомча комісія щодо перевірки використання держмайна займатиметься такою самою перевіркою у Почаївській лаврі, а Святогірською лаврою займеться облрада. Про це він розповів в інтерв’ю Укрінформу.

  «Комісія розпочала свою роботу (в Києво-Печерській лаврі – ред.). Швидше за все, конкретні результати будуть наприкінці січня. Єдине, що можу сказати, робота комісії на цей час триває, і нам варто чекати певних висновків… За результатами роботи цієї комісії може постати така потреба – принаймні я її не виключаю. Оскільки до використання майна в цій лаврі також були запитання», – повідомив міністр.

  На запитання щодо майбутнього Святогірської лаври, яка зараз є в УПЦ (МП), Ткаченко відповів, що лавра перебуває під контролем обласної ради.

  «Почаївська та Києво-Печерська лаври належать державі, а Святогірську, здається, контролює обласна рада. Тобто це підпорядкування не наше, місцевої влади, тому вона (влада – ред.) має ініціювати цей процес. Не знаю, як там буде. З огляду на воєнні дії, я гадаю, що варто вирішити питання з приводу Києво-Печерської лаври. Ймовірно, після Почаївської, а вже потім рухатися далі», – розповів Ткаченко.

  Нагадаємо, Ткаченко заявляв, що храм-МАФ біля Десятинної церкви має бути демонтовано. Він також Ткаченко анонсував рішення, які захистять українців від впливу Московської Церкви.

  Найсвіжіше

  Популярне