П’ятниця, 19 Липня, 2024
Бiльше

  Директор заповідника Києво-Печерської лаври молився разом із скандальним Павлом (Лебедем)

  6 грудня митрополит УПЦ в єдності з Московським патріархатом Павло (Лебідь) після Божественної Літургії звершив чин освячення хреста для відреставрованої вежі, розташованої між входами на територію Верхньої та Нижньої Лаври.

  Як повідомили в пресслужбі УПЦ МП, під час богослужіння молились співробітники Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника на чолі з в. о. генерального директора Рудником Олександром.

  Нагадаємо, раніше директор Києво-Печерського заповідника заявляв, що не проти перебування УПЦ (МП) в ньому. Відповідаючи на запитання, чи має монастир УПЦ (МП) і надалі перебувати на території Національного заповідника «Києво-Печерська лавра», Рудник зазначив, що «юридично це питання до Кабінету міністрів». На уточнювальне запитання, яка його позиція як керівника заповідника щодо перебування монастиря УПЦ (МП) у Лаврі, Рудник відповів: «А чому я маю бути проти?».

  На запитання журналістів про те, за що саме він у 2019 році отримав нагороду з рук намісника Успенської Києво-Печерської лаври владики Павла та чи не бачить у цьому конфлікту інтересів, Олександр Рудник зазначив: «По-перше, я намагаюся будувати нормальні взаємовідносини заповідника з усіма користувачами і орендарями. Тут не маються на увазі якісь корупційні дії чи потакання тим чи іншим. Ні. Сприяння – це збереження в тому числі і пам’яток у першу чергу».

  Відповідаючи на запитання, як він як керівник заповідника із 2017 року допустив завершення неузгодженого будівництва дзвіниці на пам’ятці архітектури «Лікарня з церквою» без погоджень держави та ЮНЕСКО та зведення новобудови – економічного корпусу – на території Лаврського заповідника, Олександр Рудник зазначив: «Питання цікаве, зараз переді мною немає документів, що робилося з нашого боку, я, чесно кажучи, знаю, що були якісь обмеження, але треба підняти документи».

  Як повідомляв Духовний Фронт України, Державна служба України з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС) здійснює законопроєктну роботу щодо унеможливлення діяльності в Україні релігійних організацій (Церков), підпорядкованих Москві.

  Рудник Олександр і Павло (Лебідь)
  Рудник Олександр і Павло (Лебідь)

  Найсвіжіше

  Популярне