Неділя, 25 Грудня, 2022
Бiльше

  Директор Києво-Печерського заповідника не проти перебування УПЦ (МП) в ньому

  Керівник Національного заповідника «Києво-Печерська лавра» Олександр Рудник, призначений Міністерством культури та інформполітики, не бачить причин для відселення церковників УПЦ (в єдності з Московським патріархатом) із території заповідника. Про це він повідомив під час спілкування з журналістами «Схем», передає Радіо Свобода.

  Відповідаючи на запитання, чи має монастир УПЦ (МП) і надалі перебувати на території Національного заповідника «Києво-Печерська лавра», Рудник зазначив, що «юридично це питання до Кабінету міністрів». На уточнювальне запитання, яка його позиція як керівника заповідника щодо перебування монастиря УПЦ (МП) у Лаврі, Рудник відповів: «А чому я маю бути проти?».

  На запитання журналістів про те, за що саме він у 2019 році отримав нагороду з рук намісника Успенської Києво-Печерської лаври владики Павла та чи не бачить у цьому конфлікту інтересів, Олександр Рудник зазначив: «По-перше, я намагаюся будувати нормальні взаємовідносини заповідника з усіма користувачами і орендарями. Тут не маються на увазі якісь корупційні дії чи потакання тим чи іншим. Ні. Сприяння – це збереження в тому числі і пам’яток у першу чергу».

  Відповідаючи на запитання, як він як керівник заповідника із 2017 року допустив завершення неузгодженого будівництва дзвіниці на пам’ятці архітектури «Лікарня з церквою» без погоджень держави та ЮНЕСКО та зведення новобудови – економічного корпусу – на території Лаврського заповідника, Олександр Рудник зазначив: «Питання цікаве, зараз переді мною немає документів, що робилося з нашого боку, я, чесно кажучи, знаю, що були якісь обмеження, але треба підняти документи».

  У червні 2017 року журналісти проєкту «Схеми» на території Києво-Печерської лаври «Схеми» знайшли понад десять будівництв та перебудов церковників УПЦ (МП), які відбувалися без узгодження з ЮНЕСКО та без надання Києво-Печерському заповіднику проєктно-дозвільної документації.

  Нагадаємо, РНБО доручила Кабміну перевірити законність перебування УПЦ МП в Києво-Печерській Лаврі. 1 грудня президент України Володимир Зеленський підписав рішення РНБО про заборону релігійних організацій, пов’язаних з росією.

  Найсвіжіше

  Популярне