Субота, 24 Лютого, 2024
Бiльше

  Митрополит Олександр: Санкції РНБО не зачепили Паканича, впливового єрарха УПЦ (МП)

  Рада національної безпеки і оборони України досі не наклала санкції на керуючого справами УПЦ в єдності з МП митрополита в Борисполі Антонія (Паканича). Саме він був головним ідейним натхненником підкорення УПЦ Москві.

  Про це у коментарі «Главкому» сказав митрополит Переяславський і Вишневський ПЦУ Олександр (Драбинко).

  Антоній (Паканич) – фактично друга людина в єрархії Московської церкви в Україні, але перша в числі адептів Москви в цій структурі.

  «Усі прекрасно знають, що у часи Януковича основним учасником спроб зміщення предстоятеля УПЦ (МП) митрополита Володимира (Сабодана), передачі церковної влади «під Москву» є Антоній (Паканич)», – говорить митрополит Олександр, який у часи предстоятельства митрополита Володимира був його секретарем.

  «Це дамка, яка сидить і жде, коли стане королем», – пояснює стратегію Антонія (Паканича) митрополит Олександр (Драбинко).

  Раніше Рада національної безпеки та оборони запровадила санкції проти представників УПЦ МП, зокрема митрополита УПЦ МП Павла (Лебедя) та екснардепа, диякона і спонсора УПЦ МП Вадіма Новінського.

  Днями президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони щодо заборони діяльності в Україні афілійованих із центрами впливу в Росії релігійних організацій. З указу президента випливає, що впродовж двох місяців Кабмін має розробити закон, який допоможе виконати рішення Радбезу. І цей закон не має суперечити європейським нормам. РПЦ в Україні відреагувала на указ Зеленського і рішення РНБО.

  Раніше священник ПЦУ Георгій Коваленко заявив, що в санкційних списках РНБО немає людей, які керують процесами в УПЦ (МП).

  Найсвіжіше

  Популярне