П’ятниця, 4 Листопада, 2022
Бiльше

  Священникам МП потрібно заборонити брати участь в офіційних заходах, – волинський депутат

  Представники духовенства Української православної церкви Московського патріархату не мають брати участі в офіційних заходах, які проводять обласна військова адміністрація та районні військово-цивільні адміністрації.

  Із таким запитом до голови Волинської ОВА Юрія Погуляйка звернувся 3 листопада під час сесії облради депутат Андрій Бокоч, пишуть Волинські новини.

  Він нагадав, що у вересні на сесії облради депутати вирішили звернутися до центральної влади з вимогою заборонити діяльність УПЦ МП в Україні. За це рішення проголосували 52 обранці громади. Аналогічні рішення у Волинській області ухвалили районні ради та низка представницьких органів територіальних громад.

  «Представники духовенства МП регулярно та масово йдуть на співпрацю з ворогом, відкрито або завуальовано займають антиукраїнську, антидержавну позицію. Показовий той факт, що СБУ виявила 33 російських агентів серед духовенства УПЦ МП.

  Попри таку ситуацію, на Волині продовжує функціонувати велика кількість парафій МП, а їх духовенство активно бере участь у заходах, організованих окремими органами виконавчої влади.

  У зв’язку з зазначеним як депутат облради звертаю увагу на необхідність заборони участі представників духовенства МП у заходах, які організовують Волинська обласна війська адміністрація та районні військово-цивільні адміністрації», – зазначив Андрій Бокоч.

  Він додав, що в низці територіальних громад на Волині священники Московського патріархату, а не Православної церкви України, першочергово беруть участь в організованих заходах.

  Депутати підтримали запит колеги під час голосування.

  Найсвіжіше

  Популярне