Понеділок, 17 Жовтня, 2022
Бiльше

  У Польщі запустили кампанію #православний не росіянин

  Голова Фундації святої Марини, радник єпископа Команського Патрик Панасюк повідомив про нову інформаційну кампанію, яка стартувала в Польщі.

  «Соціально-просвітницька кампанія #Православний Не росіянин ☦️💪 потихеньку запускається. Ми хочемо звернути увагу нашого суспільства на те, що православ’я – це не тільки росія, і що ми не є ні „росіянами“, ні „кацапами“. Православна спільнота в Польщі допустила багато недбалості в цьому питанні, протягом багатьох років зосереджуючись переважно на темі національних та етнічних меншин. Це призвело до створення православної „бульбашки“ на Підляшші», – повідомив православний активіст Патрік у Фейсбуці.

  Він каже, що у час вторгнення росії в Україну та єресі, яку творить патріарх Московський, вони не можуть мовчати.

  «Ми також не дозволимо групі націоналістів і прихильників „руського міра“ і надалі штовхати нашу громаду в „руські“ обійми та під вплив Москви», – підкреслив Панасюк.

  «Ми, православні поляки, живемо тут з покоління в покоління, і наші предки рівномірно били москалів, захищаючи Річ Посполиту. Багато з нас є нащадками русинів з Великого князівства Литовського – громадян Речі Посполитої. Наші земляки – русини, але вони не є „росіянинами“. Я також сподіваюся, що деякі політики, які ототожнюють себе з Православною Церквою, перестануть кидати нам під ноги російські камені спотикання», – йдеться в дописі активіста.

  Патрік Панасюк каже, що з вівторка можна буде „зустріти“ 15 білбордів у Білостоці, а незабаром вони з’являться і в інших частинах Підляшшя та інших містах Польщі.

  Кампанія реалізується фондом Святої Марини в рамках власного бюджету фонду.

  Фото: Patryk Panasiuk
  Фото: Patryk Panasiuk

  Найсвіжіше

  Популярне