Субота, 9 Грудня, 2023
Бiльше

  У Запоріжжі суд заборонив курінь казака-колаборанта Ігоря Лисенка

  Запорізький окружний адмінсуд 2 вересня розглянув позов щодо заборони громадської організації “Мелітопольський курінь козацького війська запорізького низового”, що знаходиться на території тимчасово окупованого Мелітополя.

  На судовому засіданні було представлено матеріали СБУ, що встановила, що громадська організація проводила активну антиукраїнську та інформаційно-пропагандистську діяльність. А саме поширювала стереотипи про взаємовідносини між Україною та Росією, підтримувала терористичну діяльність, а його члени контактували з урядом РФ, передає “Запорізький центр розслідувань”.

  На церемонії відкриття канцелярії Мелітопольського куреня у 2020-му, брали участь настоятель храму Георгія Побідоносця (УПЦ Московського патріархату) панотець Максим.

  Крім того, організація пов’язана з іншим формуванням – “Козацьким військом запорозьким низовим”, яким керує проросійський діяч – Олександр Панченко, який мав зв’язки з Януковичем.

  “Мелітопольський курінь козацького війська запорозького низового” понад 20 років очолює Ігор Лисенко. Він роками намагався приховати свої проросійські настрої і зв’язки його угрупування з УПЦ МП, анексією Криму та злочинами в Донецьку. Наразі він активно співпрацює з окупантами.

  Найсвіжіше

  Популярне