Середа, 28 Грудня, 2022
Бiльше

  На Запоріжжі з'явиться «козачий патруль» прихильників РПЦвУ, які допомагали терористам «ДНР/ЛНР»

  У Мелітополі Запорізької області Російська православна Церква в Україні («УПЦ МП») освятила відкриття канцелярії «Мелітопольського куреня Запорізького війська низового».  У церемонії відкриття брали участь благочинний РПЦвУ і настоятель храму Георгія Побідоносця отець Максим, а також «Верховний отаман Запорозького війська низового» Олександр Панченко.
  Вищезгаданий Олександр Панченко на початку 2014 року був викинутий у смітник місцевими патріотами, за підтримку проросійських сил і тітушок, про що є відео. Загалом його персона красується на сайті Центру Миротворець. Панченко відомий своїм кримінальним минулим. Відбував покарання за отримання хабаря. Після цього повернувся до відродження козацтва в Запоріжжі. У період правління Віктора Януковича Панченко активно співпрацював з владою, був удостоєний нагород. З початком революційних подій в кінці 2013 року виступив противником майдану. Звертався до влади з проханням дати можливість «навести порядок». Панченко звинувачують в підтримці окупантів, організації тітушок. За активну співпрацю з Московською церквою був відзначений вищою нагородою РПЦвУ – орденом Святого Рівноапостольного Володимира. Він також є кавалером медалі «10 років Союзу Козаків Росії». У 2014 році свідомо сприяв російським загарбникам в захопленні Криму і розгойдуванням ситуації, для захоплення Росією Запорізької області. Це підтверджено матеріалами записів розмов терористів Глазьєва і Затуліна в суді в лютому 2017 року.

  Матеріали записів розмов терористів Глазьєва і Затуліна в суді в лютому 2017 року.

  Наприкінці червня 2020 року, як повідомляє ria-m.tv, Панченко разом зі священниками Московського патріархату взяв участь у відкритті канцелярії, яка має стати «місцем проведення загальних зборів для козаків, координації їх дії в напрямку патріотичного виховання молоді в національному дусі і козацьких традиціях». У найближчих планах у мелітопольських козаків «відновити функцію охорони громадського порядку». Але невідомо у якому «патріотичному напрямку» може виховувати молодь «отаман» Панченко, якщо він допомагав російським окупантам.

  Козаки співпрацюють із РПЦвУ вже давно. За рік до війни у липні 2013 року одіозний єпископ Московського патріархату Лука (Коваленко) зустрівся із Панченком і ще кількома «козаками», прізвища яких також красуються у базі Центру Миротворець. У РПЦвУ навіть є спеціально створений Синодальний відділ у справах пастирської опіки козацтва України. У 2013 було обрано склад колегії відділу козацтва, до якого були обрані «найбільш авторитетні представники Українського козацтва», а саме: по Північно-Центральному регіону – отаман Левандо Олександр Петрович; по Запорізькому регіону – отаман Панченко Олександр Владиславович (про якого ми вище писали); по Донбаського регіону – отаман Жмурин Вадим Олександрович; по Кримському регіону – отаман Черкашин Володимир Сергійович; по Південно-Західному регіону – отаман Луценко Олександр Геннадійович; по Слобожанському регіону – отаман Баранніков Валерій Володимирович.
  Всіх цих персонажів публікує в позитивній оцінці сайт Новоросс.інфо.

  Луценко у квітні 2015 р. був затриманий як підозрюваний у справі про створення терористичної організації, що складається з активістів «Православного козацтва». З метою дестабілізації ситуації в Одеській області учасники цієї терористичної організації готували ряд потужних вибухів в місцях найбільшого скупчення людей.
  Раніше Антикор публікував розслідування про співпрацю УПЦ МП із козаками та терористами Л\ДНР. Антикор оприлюднив «маніфест Кримського козачого Союзу», у якому «отаман» Черкашин Володимир Сергійович заявляє: «Ми служили, служимо Росії і рідній православної Тавриді всі ці роки не за гроші, посади або нагороди!».
  Сепаратисти оприлюднили на своєму сайті відповідь журналістам Антикору. Збережемо тут мову оригіналу: «Чем же так Черкашин насолил доблестным хохлам? Просто он воевал не только в Приднестровье, Сербии и Абхазии, а активно участвовал со своим казачьим войском в возвращении Крыму статуса российской вотчины, чем и разозлил фашиствующих жидов вместе с командармом Потрошенко-Вальцманом».
  Як видно російські окупанти підтвердили причетність «отамана» Черкашина до анексії Кримського пів острову. Нагадуємо, що Черкашина у 2013 році благословив єпископ УПЦ МП Лука (Коваленко) на зустрічі в Києві. На фото це зафіксовано єпископа РПЦвУ Луку (Коваленка), Черкашина, Панченка, Луценка, та інших. Всі ці люди неодноразово отримували ордени, медалі і ідзнаки від церкви Московського патріархату в Україні.

  Читайте також:

  Найсвіжіше

  Популярне