Середа, 1 Лютого, 2023
Бiльше

  Євстратій: доля митрополита Ізюмського УПЦ МП буде індикатором для колаборантів у рясах

  Доля митрополита Ізюмського та Куп’янського УПЦ МП Єлисея (Іванова), який благословляв колаборантів та під час війни їздив до Москви, стане індикатором і сигналом для всіх інших колаборантів у рясах.

  Про це написав речник ПЦУ архієпископ Чернігівський Євстратій (Зоря) на Фейсбуці.

  «Всім, хто цікавиться релігійним виміром боротьби України з російською агресією – мабуть варто зараз уважно слідкувати за тим, що робитиме цей діяч МПвУ – „митрополит Ізюмський і Куп’янський“ Єлісєй Іванов. І де він опиниться.
  Втече за окупантами? Лишиться?», – пише Євстратій.

  «Чи будуть його „відмивати“ від очевидних фактів колаборантства у тій самій прачечній, де останніми місяцями так активно відмивають інших колаборантів, як от попа МП з Бородянки та подібних до нього? Чомусь мені здається, що доля цього Іванова буде певним індикатором і сигналом для всіх інших „іванових“», – зазначив речник ПЦУ.

  Він нагадав, що Єлисей після захоплення Ізюму рашистами їздив до москви, де зустрічався із московським патріархом. Також Єлисей відмовився виконувати рішення Собору УПЦ МП в Феофанії від 27 травня.

  Священик УПЦ МП Андрій Пінчук, який домагається міжнародного трибуналу над Патріархом Кирилом, з «нетерпінням чекає», що арешту Єлісея.

  «Пора вже спецслужбам та українському суду показати єрархам УПЦ, як робити не можна. Чи може хтось підказати, проти нього вже відкрита карна справа чи цих даних немає в публічному просторі?», – написав Пінчук у Фесбуці.

  Нагадаємо, раніше Духовний Фронт України розмірковував, коли посадять єпископа Ізюмського УПЦ МП за співпрацю з окупантами?

  Так званий митрополит Ізюмський УПЦ МП розповідав російським пропагандистам про «допомогу з боку Москви». «”Бог благословит вас, чтоб все было по милости Божией. Пусть Господь хранит вас и оберегает вас – самое главное. Спаси Господи!”, – говорив у червні цього року митрополит Ізюмський Єлісей (Іванов Олег Олександрович) і благословив на «добрі справи» рашиста Віталія Ганчева.

  Раніше Ганчев працював заступником начальника Дергачівського районного управління поліції. Ганчева рашисти призначили головою окупаційної російської адміністрації по харківській області.

  ЗСУ звільнили Ізюм цими днями.

  Найсвіжіше

  Популярне