Понеділок, 19 Вересня, 2022
Бiльше

  Навіть їздив у Москву до Кіріла: Один із митрополитів “УПЦ МП” на Харківщині співпрацює з окупантами

  Митрополит “УПЦ МП” в Ізюмі та Куп’янську Єлисей (Іванов) відмовився виконувати рішення Собору “Української православної церкви Московського патріархату”, який висловив незгоду з позицією патріарха московського Кіріла щодо війни в Україні.

  Про це він заявив у коментарі, наданому одному із пропагандистських російських каналів, повідомляють Патріоти України із посиланням на Харківський антикорупційний центр.

  У документі сказано, що собор “засуджує війну як порушення Божої заповіді “Не вбивай!” та висловлює співчуття всім, хто постраждав у війні”. Собор звернувся до влади України та влади Російської Федерації з проханням продовжувати переговорний процес та “пошук сильного та розумного слова, яке змогло б зупинити кровопролиття”. Також собор висловив “незгоду з позицією патріарха московського та всієї Русі Кіріла щодо війни в Україні”.

  “Собор прийняв відповідні доповнення та зміни до Статуту про управління Української православної церкви, що свідчать про повну самостійність та незалежність Української православної церкви”, – йдеться у тексті постанови.
  Священник “УПЦ МП” Андрій Пінчук заявив, що зі статуту “УПЦ МП” прибрано все, що пов’язує “УПЦ” із МП. “Незважаючи на величезний тиск промосковських сил, УПЦ заявила про свою незалежність. Варення мира відбуватиметься у Києві. Поминання патріарха Кирила у церквах УПЦ припиняється”, – написав він.

  За даними ХАЦ, митрополит Єлисей заявив, що не виконуватиме рішення собору і що, нібито, має на це дозвіл митрополита Київського і всієї України Онуфрія. “Те рішення, яке було ухвалено у Києві 27 травня, де відбувся помісний собор, я не підтримав. Я не хочу порушувати вікової єдності з патріархом Московським і всієї Русі і як правлячий архієрей Ізюмської єпархії прийняв рішення, і на це у мене є благословення Онуфрія, самостійно приймати рішення в межах своєї єпархії. Я ухвалив рішення: ми залишаємось у статуті, який діяв до 27 травня. Ми згадуємо патріарха і молимося за нього”, – сказав Єлисей.

  При цьому митрополит “УПЦ МП” заявив, що нещодавно зустрічався з патріархом – швидше за все, він їздив до Москви. “Варто зазначити, що територію Ізюмської та Куп’янської єпархії зараз окуповано. Митрополит Єлисей ніяк не засудив повномасштабне вторгнення на територію України, незважаючи на те, що частина храмів єпархії була пошкоджена внаслідок обстрілу”, – повідомили у ХАЦ.

  Крім того, антикорупційники з’ясували, що священики єпархії вже беруть участь у заходах, які проводяться окупантами.

  Найсвіжіше

  Популярне