Понеділок, 22 Липня, 2024
Бiльше

  Варфоломій: Як ми можемо благословляти цю війну, як це робить Кіріл?

  Вселенський патріарх Варфоломій знову засудив війну, яку почала росія проти України.

  Виступаючи на пресконференції з приводу з’їзду православної молоді в Туреччині, патріарх сказав, що «я висловлював позицію Вселенського Патріархату з початку цієї болісної війни. Я сказав, що це невиправдано і неприйнятно», передає orthodoxtimes.com

  Він продовжив: «патріарх Московський говорив, що це була священна війна, і намагався її виправдати, пояснити в духовних і релігійних термінах.

  Але я дозволив собі поправити його і сказати, що це не священна війна, а нечестива і зла війна. Коли з обох боків гинуть тисячі нових солдатів, і не тільки солдатів, а й мирних жителів, як ми можемо двома руками благословляти цю війну, як це, на жаль, робить <…> патріарх Московський?».

  Він також підкреслив, що Росія може вибрати інший шлях розв’язання проблем з Україною, з якою вона межує. «Він вибрав найгірший шлях. Ми хочемо, щоб ця війна закінчилася на якомога раніше, щоб західні держави допомогли переконати Росію».

  Щодо конференції молоді

  На початку свого виступу, торкаючись конференції, Вселенський Патріарх зазначив, що Вселенський Патріархат, як Церква-Мати, завжди виявляє великий інтерес до молоді.

  «У нас є росіяни, українці, гагаузи, грузини, румуни і так далі, і ми всі оточуємо їх з однаковою прихильністю, не роблячи жодної дискримінації на користь одних чи за рахунок інших. Усі вони є дітьми Патріархату, поки живуть тут, у Туреччині».

  Він підкреслив, що «згідно з канонічним правом Православної Церкви, жодна інша Церква не має юрисдикції над православними, які проживають у Туреччині, крім Вселенського Патріархату, як помісної Церкви. Ні Російський Патріархат, ні Румунський Патріархат, ні Болгарський Патріархат. Жодна церква не має юрисдикції. Усі ці молоді люди, які зберуться наступної середи в готелі на конференцію, усі вони є духовними дітьми Вселенського Патріархату».

  Вселенський Патріарх зазначив, що «ми хочемо показати любов і прихильність Вселенського Патріархату, інтерес Церкви до членів суспільства, які виступають на ниві життя. І що вони належать до Вселенського патріархату, незалежно від національного походження. І Патріархія в їхньому розпорядженні для задоволення їхніх релігійних і духовних потреб».

  Нагадаємо, у вересні очікується прибуття архієпископа Київського Епіфанія до Греції. Афонський єромонах прокоментував тактику Російської Церкви.

  Найсвіжіше

  Популярне