Середа, 29 Листопада, 2023
Бiльше

  Український католицький університет відкриває осередок у Польщі

  Нотаріальний акт про заснування Фундації Українського католицького університету в Польщі з осередком у Вроцлаві підписали 18 серпня 2022 р, повыдомляє УКУ.

  Засновниками Фундації УКУ в Польщі стали отець-ректор УКУ Богдан Прах, єпарх Вроцлавсько-Кошалінський владика Володимир Ющак та Рафал Дуткевич, польський політик і підприємець, який обіймав посаду президента міста Вроцлав з 2002 по 2018 рік. Обидва є почесними сенаторами Українського католицького університету та добре обізнані з його місією та діяльністю.

  «Для нас заснування осередку у Польщі – дуже важливий крок. Український католицький університет має бути там, де є українці, де вони потребують духовної та інтелектуальної підтримки. Наше завдання сьогодні – донести людям Божу правду, продовжувати служити їм навіть там, де вони опинилися через воєнне лихоліття, допомагати налагодженню тісніших контактів з польським середовищем. У Польщі вже діє багато українських і польських волонтерських, громадських організацій, тож ми готові до співпраці. Але також сподіваємося, що наша присутність там допоможе будувати нові мости солідарності між ЄС та Україною», – зазначив ректор УКУ о. Богдан Прах.

  За словами владики Володимира Ющака, у Вроцлаві до війни проживало понад 100 тис. українців. Зараз їх уже більш як 300 тис. «Частина з них повернуться до України. Але частина, мабуть, залишаться. Тому присутність УКУ у Вроцлаві матиме велике значення для української громади. Такого роду інституція як УКУ покликана формувати та зберегти українську громаду у Вроцлаві й регіоні», – наголосив владика.

  Осередок УКУ у Вроцлаві планують розмістити у центрі міста, поряд з корпусами Вроцлавської політехніки та Вроцлавського університету, де навчався свого часу митрополит Андрей Шептицький. Неподалік є вуличка, яка названа іменем митрополитового дідуся по матері – Олександра Фредра. Неподалік – бібліотека, Генеральне консульство України у Вроцлаві, катедральний собор УГКЦ, а також резиденція єпископа.

  «Символічно говорити про нову Україну у центрі Вроцлава», – зазначив під час обговорення питання про заснування осередку на засідання сенату УКУ Рафал Дуткевич. Він наголосив, що серед завдань Фундації УКУ в Польщі є розвиток науки, побудова спільноти, підтримка України і розширення контактів у Європі.

  Олег Турій, проректор УКУ із зовнішніх зв’язків, який координує підготовку до відкриття осередку у Вроцлаві, відповідаючи на запитання, чому УКУ прийняв рішення розширювати свою діяльність, відповідає: «Нас кличуть і нас заохочують. Ми планували відкриття осередку у Польщі ще до війни, а повномасштабне вторгнення росії прискорило наші плани. Радіємо, що у Польщі є багато людей, які хочуть, аби УКУ був поряд і ми спільно робили важливі справи».

  Отець ректор Богдан Прах також зазначив, що розширюючи діяльність у інших містах і країнах, УКУ продовжує традицію свого засновника Патріарха Йосифа Сліпого, який прагнув творити науково-освітні осередки у тих куточках світу, де є українські громади.

  Зараз осередки УКУ діють у Великобританії (Український інститут в Лондоні), США і Канаді (Ukrainian Catholic University Foundation). У грудні 2016 р. було засновано Київський центр Українського католицького університету в столиці України.

  Найсвіжіше

  Популярне