Неділя, 21 Липня, 2024
Бiльше

  Черкаські депутати проситимуть Верховну Раду і РНБО пришвидшити заборону московської церкви

  Черкаська міська рада може звернутися до РНБО та Верховної Ради про пришвидшення заборони діяльності церков та інших релігійних організацій, які підпорядковуються Московському патріархату.

  Відповідний проєкт звернення опублікований 28 червня на сайті міськради. Його подає секретар міськради Юрій Тренкін.

  Зазначається, що депутати Черкаської міської ради вважають неприпустимим подальше існування та діяльність УПЦ МП в Україні. Раніше у Черкасах заборонили діяльність УПЦ московського патріархату.

  «Ми, депутати Черкаської міської ради від імені Черкаської міської територіальної громади звертаємося до Вас щодо пришвидшення розгляду проєкту про внесення змін до Закону України “Про свободу совісті та релігійні організації”, прийняття якого заборонить діяльність Української Православної Церкви Московського патріархату та інших релігійних організацій, які входять до структури і є частинами релігійної організації, керівний центр якої знаходиться за межами України в державі, яка законом визнана такою, що здійснила військову агресію проти України», – йдеться у зверненні депутатів Черкаської міськради до ВРУ.

  Крім того, депутати зазначили, що під час служб священнослужителі продовжують нав’язувати парафіянам наративи агресора та згадувати предстоятеля РПЦ, який не те, що не засудив російське вторгнення в Україну, а й далі підтримує путінський режим і благословляє збройні сили рф на фізичне знищення українців.

  Депутати просять ВРУ забезпечити безумовне виконання Законів України, насамперед щодо позначення церков, які є складовою частиною (підрозділом) рпц, які належать до релігійних організацій рф.

  «Український екзархат рпц не повинен маскуватися у нібито УПЦ, і на воротах її кожного храму має висіти табличка із словом «московська» для належного і повного інформування вірних про орієнтацію духовенства на країну-агресора;», – підкреслили депутати.

  У пояснювальній записці зазначається, що діяльність УПЦ Московського патріархату носить відвертий антидержавницький та антиукраїнський характер.

  У тексті звернення просять застосувати санкції проти РПЦ як організації – пособника тероризму, арештувати майно і рахунки церкви, які знаходяться за межами росії, спрямувати їх на відбудову України тощо.

  Нагадаємо, на Черкащині УПЦ МП намагається зупинити переходи до ПЦУ і заснувала нагороду «за стійкість у вірі».

  Найсвіжіше

  Популярне