Вівторок, 26 Вересня, 2023
Бiльше

  ПЦУ виступила за боротьбу з домашнім насильством без «Стамбульської конвенції»

  Як стало відомо, Верховна Рада України має у планах найближчим часом розглянути ратифікацію «Стамбульської конвенції». Проти неї виступила Всеукраїнська Рада Церков (ВРЦіРО).

  Київська митрополія Православної Церкви України з цього приводу повідомляє, що ПЦУ послідовно і активно виступає проти домашнього насильства як небезпечного і гріховного явища. Разом з іншими Церквами і релігійними організаціями ПЦУ підтримала низку законопроектів, які вже стали Законами України, щодо попередження домашнього насильства та притягнення винних до відповідальності. На думку багатьох експертів механізми, вже включені у законодавство України, кращі та більш ефективні, ніж пропоновані так званою «Стамбульською конвенцією», яка є рамковим документом, тобто все одно передбачає внесення змін до законодавства.

  Про це йдеться на сайті ПЦУ.

  Також Православна Церква України долучилася до програми створення шелтерів (безпечних просторів) для тих, хто постраждав від домашнього насильства і потребує тимчасового притулку та іншої допомоги.

  Відтак у ПЦУ зазначили, що будь-які обвинувачення релігійної спільноти загалом та ПЦУ зокрема у нібито небажанні захистити жертв домашнього насильства є цілком безпідставними, щобільше – є дезінформацією.

  Також у ПЦУ підкреслили, що ганебною спробою маніпулювання суспільною свідомістю також є бажання пов’язати захист Церквами і релігійними організаціями України традиційних для нашого народу моральних і сімейних цінностей з нібито «підтримкою російської політики».

  ПЦУ «виступає проти намагань під прикриттям боротьби з домашнім насильством внести в українське законодавство ідеологічні, світоглядні та медичні поняття «сексуальна орієнтація» і «гендерна ідентичність» як юридичні терміни, щоби у законодавстві підмінити біологічну стать (жінка і чоловік) гендером – комплексом соціальних, психологічних та сексуальних уявлень».

  «Таким чином всупереч Конституції України пропонується закріпити норми однієї з сучасних ідеологій як обов’язкові законодавчі приписи, хоча жодна ідеологія, в тому числі гендерна, не може бути визнана державою як обов’язкова», – йдеться в заяві митрополії.

  «”Стамбульська конвенція” є документом Ради Європи – морально дискредитованої потуранням Росії організації. Цей документ жодним чином юридично не пов’язаний із процесом набуття Україною членства в ЄС. Спроби обґрунтувати просування ратифікації конвенції європейською інтеграцією України є безпідставними. Законодавство ЄС ясно зазначає, що питання сімейної політики, як і питання державно-церковних відносин, є виключною суверенною компетенцією країн та не може регулюватися загальним правом ЄС», – підкреслили в ПЦУ.

  У ПЦУ погодились, що багато країн ЄС, де узаконені так звані «одностатеві шлюби», де запроваджене кримінальне переслідування за критику гендерної ідеології та гріхів, які вона пропагує, з політичних та ідеологічних причин зацікавлені у просуванні «Стамбульської конвенції», спонукаючи до її ратифікації інші країни.

  Однак політизацію тематики одностатевих відносин та юридичне переслідування критиків цього гріха ПЦУ засуджує так само, як і політизацію релігії.

  «Називати стереотипи гендерної ідеології «європейськими цінностями» є такою самою підміною понять, як намагатися визначити, що лише ліберальні або лише консервативні, лише праві або ліві чи центристські політичні погляди є «європейським», а всі інші – бажати піддати обструкції», – йдеться в заяві ПЦУ.

  Також в Українській Церкві звернули увагу на те, що спроба просунути ратифікацію Стамбульської конвенції саме у «місячник гордості», коли прихильники політизації гомосексуалізму проводять активні заходи на підтримку своєї ідеології, лише підтверджує переконання, що за обкладинкою боротьби з домашнім насильством у конвенції справді приховано речі, які суперечать моралі, природі та здоровому глузду.

  «Україна у минулому столітті вже багато постраждала від намагань втілити в життя протиприродні ідеології більшовизму, комунізму, нацизму і фашизму. Не варто до ідеологічних експериментів над нашим народом повертатися знову, особливо в час війни», – підсумували в ПЦУ.

  Нагадаємо, предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній очолив святкове богослужіння у храмі в Тернополі. Він попросив у Бога для України швидшої перемоги над злом і неправдою.

  Найсвіжіше

  Популярне