Четвер, 25 Липня, 2024
Бiльше

  «Патрія Регіонів» стала ОПЗЖ, – речник ПЦУ про зміни в УПЦ МП

  Речник Православної Церкви України архієпископ Євстратій (Зоря) прокоментував Собор УПЦ МП в Феофанії і зміни на ньому. Архієпископ зазначив, що нічого не змінилось в УПЦ МП і всі їх заяви про зміну статуту, це те ж саме, коли «Патрія Регіонів» стала ОПЗЖ.

  Він попросив звернути увагу, що в ту ж мить, як завершилося зібрання у Феофанії, ЗМІ та блогери-«лідери думки» стали ширити шаблонну новину про «повну самостійність від МП» і «засудження позиції Кирила».

  «Це означає, що піарниками МПвУ (отця Вадіма?) було заготовлено (і оплачено?) пакет такої інформації.  Щоби її шквалом закрити реальність: – «самостійність і незалежність УПЦ» оголошена ще 1990 (!) року, ніякого ПРИНЦИПОВО НОВОГО статусу не оголошено. Це все одно, що «Патрія Регіонів» стала ОПЗЖ, а ОПЗЖ стала ЗаЖиМ. Сутність – та сама», – підкреслив архієпископ Євстратій (Зоря).

  Він зауважив, що московського патріарха Кіріла не було осуджено, з ним не розірвали зв’язок.

  «Все, на що спромоглися щодо того, хто поширює ЄРЕСЬ «русского міра» та «благословляє» російських вбивць – «виражаємо незгоду з позицією»! Прям як Ліґачов Єльцину: «Борис, ты не прав!».  Тож хоча би читайте оригінали документів МПвУ, щоби розуміти реальний зміст, а не (проплачене?) піар-прикриття», – підсумував архієпископ Євстратій.

  Нагадаємо, 27 травня Собор «УПЦ» МП не засудив російську агресію, а назвав Україну «ворогуючою стороною». Також Собор «УПЦ» МП ухвалив зміни до статуту і заявив, що тепер вони мають «повну самостійність і незалежність». Крім цього в «УПЦ» МП заявили про діалог із ПЦУ, але спершу вимагають «вирішити питання канонічності єрархії».

  На думку речника ПЦУ Євстратія (Зорі) в УПЦ МП роблять чергову спробу новою формою прикрити старий зміст. Він підкреслив, що «УПЦ» МП – залишається в юрисдикції Московського Патріархату. 

  Водночас в УПЦ МП кажуть, що не розривали зв’язків із РПЦ, а лише повторили заяви 30-річної давнини.

  У Росії, в Московському патріархаті, сподіваються на збереження єдності з «УПЦ» МП. У Донецькій і Луганській єпархії «УПЦ» МП не прийняли рішення Собору «УПЦ» МП в Феофанії. 

  Найсвіжіше

  Популярне