Понеділок, 27 Червня, 2022
Бiльше

  Перший храм «УПЦ» МП у Луцьку разом із священником приєднався до ПЦУ.

  У Луцьку громада Свято-Благовіщенського храму УПЦ МП разом із настоятелем Володимиром Літвенчуком прийняла рішення про приєднання до Православної Церкви України.

  Про це повідомляє сайт «Перший»

  15 травня прихожани церкви вирішили звернутися до предстоятеля ПЦУ Епіфанія з проханням прийняти їх у пряме підпорядкування під опікою митрополита Вінницького та Барського Симеона (Шостацького).

  Парафіяльна рада підтримала таке рішення. Виступів, які б засудили такі дії, у храмі не було. Громада збирала підписи у недільному храмі.

  Напередодні, після скандального зібрання Синоду РПЦвУ, священник Володимир Літвенчук написав у Фейсбуці, що очікував змін у поглядах духовенства УПЦ «МП» на загарбників України, але не почув навіть згадки про путіна чи кіріла.

  «Дорогі Браття та Сестри! Прихожани Свято-Благовіщенського храму м.Луцька! Мене дуже здивувало вчорашнє рішення Синоду УПЦ, яке, на мою думку, зовсім не знизило градус в суспільстві і серед священства. Рішення, які були прийняті, нічого не змінили у відношенні до неодноразових звернень духовенства і вірян. Ми всі очікували певних змін у діях і поглядах по відношеню до загарбників нашої Батьківщини і тих, хто їх благословляв і підтримував. Ні Путіна, ні Кіріла вони не згадують і не засуджують, а це означає, що ніякого напрямку про відокремлення від Російської церкви і йти мови не буде, хоча вирішили в близькому часі скликати зібрання, а не Помісний Собор, і цим наші митрополити втрачають можливість зі свого боку запобігти припинити релігійну ворожнечу всередині нашої країни. Зрозуміло стало лише одне, що потрібно нам зараз нові єпископи, монастирі і т.д. Шкода!!! що це найважливіше!!! Сьогодні боляче дивитися на тих священників і мирян, які все своє життя вірні Христовій Церкві і Богу, залишаються беззахисними і приниженими. Залишається лише одне: ЩО ОСТАННЄ СЛОВО ЗА БОГОМ!» – зазначив о. Володимир Літвенчук.

  До речі, раніше Володимир Літвенчук був одним із тих волинських священників, які підписали звернення до Предстоятелів Помісних Православних Церков з проханням засудити дії кіріла і позбавити його патріаршого престолу.

  Раніше під опіку Симеона вирішила стати громада Кирило-Мефодіївського храму УПУ МП у Нововолинську, яка теж перейшла в ПЦУ.

  Найсвіжіше

  Популярне