Вівторок, 31 Січня, 2023
Бiльше

  Волинською парафією, яка перейшла з Моспатріархату до ПЦУ, буде опікуватися митрополит Симеон

  10 квітня 2022 року Кирило-Мефодіївська релігійна громада Української Православної Церкви у м. Нововолинськ Волинської області на чолі із настоятелем протоієреєм Олександром Горевичем прийняли рішення вийти з підпорядкування УПЦ Московського патріархату і, послідуючи Томосу про автокефалію, приєднатися до канонічної помісної Православної Церкви України. Рішення було ухвалене одноголосно після Божественної літургії у храмі святих рівноапостольних Кирила і Мефодія та завірено підписами настоятеля, членів парафіяльних зборів та парафіян.

  Про це пише пресслужба Вінницько-Барської єпархії Української Православної Церкви (ПЦУ).

  У зверненні, яке того ж дня парафія направила на ім’я Блаженнійшого митрополита Київського і всієї України Епіфанія, йшлося про бажання приєднатися до Православної Церкви України в якості ставропігійної парафії, тобто парафії, яка підпорядковується безпосередньо Предстоятелю Церкви. Така можливість, як виключення, передбачена постановою Священного Синоду ПЦУ №25 від 21 березня 2022 року «Про надзвичайний порядок прийняття до Православної Церкви України». Синод ухвалив вважати такий стан речей необхідним тимчасовим заходом, який вживається заради ікономії (пом’якшеного застосування норм канонічного права) для адаптації парафій, які мають твердий намір вийти з юрисдикції МП, але не вважають можливим зараз увійти в юрисдикцію місцевої єпархії ПЦУ.

  Цим же Синодальним рішенням передбачена можливість передати такі парафії, у разі висловлення ними відповідного бажання, під тимчасову пастирську опіку одного з архієреїв ПЦУ за узгодженням. Нововолинська Кирило-Мефодіївська парафія звернулася до Блаженнійшого Митрополита Епіфанія з відповідним проханням передати її під опіку Високопреосвященнішого Симеона, митрополита Вінницького і Барського.

  11 квітня 2022 року Предстоятель Православної Церкви України задовольнив прохання настоятеля та парафіян храму святих рівноапостольних Кирила і Мефодія м. Нововолинськ Волинської області і прийняв їх під свій Першосвятительський омофор. В Указі Блаженнійшого митрополита зазначено, що безпосередню архіпастирську опіку над ставропігійною парафією від імені Предстоятеля буде здійснювати митрополит Вінницький і Барський Симеон, ім’я якого у храмі святих рівноапостольних Кирила і Мефодія у Нововолинську буде поминатися після імені Предстоятеля.

  “Вітаємо протоієрея Олександра Горевича і першу ставропігійну релігійну громаду, яка вийшла з підпорядкування Московського патріархату, у сім’ї Православної Церкви України! Як наголошує Блаженнійший Митрополит Епіфаній: «Двері нашої Церкви відкриті для всіх», пишуть на сайті.

  Найсвіжіше

  Популярне