Неділя, 21 Липня, 2024
Бiльше

  Священник ПЦУ з Бородянки звинуватив служителя РПЦвУ в колабораціонізмі

  Священник ПЦУ Дмитро Кошка, настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці Православної Церкви України, звинувачує отця Віктора Талька, протоієрея УПЦ МП, настоятеля храму Архістратига Михаїла. Священник московського патріархату в Бородянці Віктор Талько під час окупації «здав» росіянам  священника ПЦУ — включно з місцем проживання. Крім того, він допомагав росіянам вивозити людей в Білорусь під виглядом евакуації. Сам священник все заперечує.

  Про це йдеться в матеріалі британського видання The Guradian, передає kyiv.media

  Священник ПЦУ каже, що про його місцеперебування російським солдатам повідомив 67-річний Талько в розпал окупації 2 березня.

  «Мені зателефонували бійці територіальної оборони, тому що я теж член територіальної оборони Бородянки. Вони сказали, що просять мене покинути мій будинок, тому що московський батько прийняв російських солдатів і співпрацював із ними» — розповідає він.

  Наступного дня священник ПЦУ поїхав до села Пісківка за 15 миль на північний захід від Бородянки.

  Дмитро Кошка, священник ПЦУ

  «Територіальна оборона мені розповіла, що коли російські солдати прийшли до церкви шукати мене, вони всім показали всі мої особисті дані, навіть паспортні дані. Вони мали всю інформацію про мене. Раніше я був депутатом міської ради. А це доступ до публічної інформації про мене. Але російські солдати самі б вони ніколи не знайшли, їм допоміг російський священик. Він дав їм усю цю інформацію… Я дуже добре знаю його» — підозрює отець Дмитро Кошка.

  Священник розповідає, що служитель УПЦ МП співпрацював з окупантами.

  «Він прихистив (російських солдатів – ред) у своїй церкві. Потім він розмістив їхню військову техніку на своїй фермі. Допомагав у цьому його син. Після цього він приготував їм їжу, нагодував, вони там ночували. Коротше кажучи, він зустрів їх, як своїх близьких друзів. Всі про це знають, і все це бачили» — каже Кошка.

  Проте найтяжчим злочином, за словами Кошки, було те, що священник РПЦвУ Талько використав свій статус, щоб обманути людей, які намагалися евакуюватися. Місцеві жителі отримали текстове повідомлення з анонімного номера із запрошенням приходити в церкву Талька для евакуації. Але їм не сказали, що пунктом призначення є Білорусь.

  «СБУ має з ним справу, тому що він допомагав переправляти людей до Білорусі, понад 100 осіб» — розповідає Кошка.

  Священник РПЦвУ Талько, з яким зустрілися журналісти, гнівно заперечив більшість тверджень священника ПЦУ. Він називав отця із ПЦУ «душевно хворим» і сказав, що той хоче розпалити ворожнечу.

  Талько переконує, що його несправедливо звинувачують у тому, що він є агентом російської армії через історичні зв’язки між його конфесією та Москвою.

  Він заявив, що українські спецслужби затримали його 2 квітня, наступного дня після відходу російських військ, і шість днів допитували в спортзалі в Києві. Священник РПЦвУ Талько сказав, що намагався допомогти місцевим жителям лише тим, що просив продукти у росіян, і заперечував, що повідомляв окупантам інформацію про священника ПЦУ.

  Знищені російськими ударами будинки в Бородянці, Київської області, 3 березня 2022 року

  «Вони звинувачують мене у нібито співпраці з російськими окупаційними військами. Все, що я робив як священик, як священнослужитель. Я звертався до російських солдатів лише за допомогою для українських мирних жителів» — каже він.

  Співпрацю з рашистами Священник РПЦвУ Віктор Талько теж заперечив.

  «Російських солдатів я теж не годував. Годували звичайних мирних мешканців. Ми попросили муку у російських солдатів, щоб спекти хліб для людей у ​​нашій церкві. І українська влада не може зрозуміти, як це так – українському священику допоміг ворог. Українська влада тепер зображує російських солдатів жахливими. Але насправді російські солдати були іншими» — переконує Талько.

  При цьому Талько підтверджує, що його церква допомогла евакуювати до Білорусі 80 людей. Але при цьому нібито допомагала і з евакуацією на Захід.

  Священник РПЦвУ Талько звинувачує священника ПЦУ в тому, що за його підказкою було спалено одну з будівель поруч із церквою УПЦ МП.

  «Вперше, коли ми зустрілися, він підійшов до мене з таким дивним виразом обличчя. Я сказав йому – ніколи більше не заважай мені. Якби я не був священиком, я зараз розмовляв би з ним по-іншому. Я займався боротьбою та спортом. Нехай Бог судить його» — розповів Віктор Талько.

  Нагадаємо, раніше перший заступник міністра внутрішніх справ Євген Єнін повідомляв, що Талько допомагав росіянам брати в заручники цивільне населення Бородянки.

  Також, під час окупації священник “УПЦ” МП Віктор Талько в Бородянці підтримав агресію ЗС РФ і сказав, що у 2014 році рашистів би зустрічали з квітами.

  Найсвіжіше

  Популярне