В Житомирській області депутати Радомишльської міської ради на позачерговій сесії 19 квітня ухвалили звернення до священнослужителів та прихожан парафій УПЦ московського патріархату (РПЦвУ), що діють на території Радомишльської міської територіальної громади із закликом вийти із Московського патріархату, або звільнити приміщення храмів впродовж 48 годин.
Проєкт звернення напередодні був оприлюднений на сайті міської ради, передає “ЖитомирІнфо”.
«Зважаючи на вищевикладене, з метою консолідації українського народу закликаємо священнослужителів Українських православних церков московського патріархату, розміщених на території Радомишльської міської територіальної громади, вчинити необхідні дії щодо зміни канонічного статусу церкви та виходу з московського патріархату. Ми, депутати Радомишльської міської ради, представляючи інтереси громади і держави Україна, не бажаємо бачити нічого московського в нашій країні. Жоден зі священнослужителів Української православної церкви (московського патріархату) на території Радомишльської міської територіальної громади за весь час російського вторгнення в нашу країну не прийняв рішення про відмову від московського патріархату. Якщо ви бажаєте і далі служити московському патріархату, то вимагаємо через 48 години звільнити церкви, які належать українському народу. Парафіян зазначеної церкви закликаємо не підтримувати московський патріархат. Хочеться вірити, що між вами є свідомі люди, які здатні думати своїм розумом. Знайдіть в собі мужність сказати НІ так, як це зробили багато вірян та священників ще у 2018-2019 роках, а також ті, які роблять це сьогодні і ми в єдності переможемо ворога», – йдеться у зверненні.
Старостам сіл Радомишльської міської територіальної громади доручено донести дане звернення жителям своїх сіл, у яких присутні парафії УПЦ (МП), а також священнослужителям УПЦ (МП).
В соцмережі є відео засідання сесії та оприлюднені результати голосування за звернення: 22 «за», 2 «проти», 3 депутати на сесії були відсутні. Зауважимо, що проти проголосували Наталія Данилюк (обрана від ОПЗЖ) та Людмила Туровець (обрана від партії «Європейська Солідарність»).
Заборона УПЦ московського патріархату. Що відомо?
- Митрополит ПЦУ Олександр назвав доцільним і своєчасним закон про заборону УПЦ МП
- В УПЦ МП вважають незаконним законопроєкт, який зобов’язує їх розірвати зв’язки і підпорядкування російській церкві
- Священник ПЦУ звернувся до УПЦ МП: “У вас залишається лише один шлях. Долучення до ПЦУ”
- У ВРУ зареєстрували законопроект про заборону церков з керівним центром в росії – країні агресорі
- УПЦ МП погрожує владі створити “релігійний фронт” у разі прийняття закону про заборону Моспатріархату
- Зареєстровано законопроєкт про заборону РПЦ, раніше відомої як УПЦ Московського патріархату
- Речник ПЦУ прокоментував заборону Московського патріархату в Україні
- У Верховній Раді пропонують заборонити діяльність Московського патріархату в Україні
- Нардепка Оксана Савчук: УПЦ МП є агентом Російської держави і зараз доцільно заборонити її діяльність
- Український політик Микола Томенко: Московську церкву війни потрібно було заборонити в Україні ще вчора