П’ятниця, 27 Травня, 2022
Бiльше

  Добровільно та усвідомлено: Десятки громад перейшли до ПЦУ

  Предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній повідомив, що десятки громад та декілька монастирів добровільно приєдналися до ПЦУ.

  Про це повідомив митрополитЕпіфаній у Twitter.

  “Десятки громад, низка монастирів у різних областях України вже добровільно та усвідомлено виконали свій канонічний обов’язок і послідували Томосу про автокефалію, зробивши вибір на користь Церкви і України.

  Двері Православної церкви України та наші серця відкриті для всіх!”.

  Епіфаній звернувся до патріарха Московського Кіріла з проханням забрати до Росії тіла вбитих в Україні солдатів РФ.

  25 березня у ПЦУ повідомляли, що за місяць повномасштабної війни рф проти України до складу Православної церкви України з Московського патріархату офіційно перейшли вже 28 громад: на Львівщині, Івано-Франківщині, Хмельниччині, Закарпатті, Тернопільщині, Рівненщині, Волині, Київщині, Черкащині.

  «Ми впевнені, що це лише початок, й у багатьох священнослужителів та вірян “розплющаться очі”, зокрема й у тих, хто досі ще перебуває в омані та в московському підпорядкуванні, маючи за свого патріарха особу, яка нині благословляє російських воїнів на каїнову війну. Настав час зробити вибір ㅡ совістю і серцем: ви на боці агресора, безжального вбивці мирного населення чи на боці рідної вам землі, її людей, її Церкви?» ㅡ йдеться у повідомленні.

  Для громад, які вирішили розірвати будь-які відносини з Московським патріархатом та приєднатися до помісної ПЦУ, Священний Синод ухвалив рішення про порядок прийняття.

  Тож ПЦУ закликає архієреїв, духовенство, монастирі та релігійні громади УПЦ МП «послідувати Томосу про автокефалію ПЦУ та увійти в канонічне єднання з Православною церквою України». Там запевняють, що єпархії, які вирішать приєднатися, зберігатимуть свою структуру як єпархії ПЦУ.

  Найсвіжіше

  Популярне