П’ятниця, 27 Травня, 2022
Бiльше

  Заяви священників УПЦ МП про бажання вийти з РПЦ митрополит Михаїл назвав лицемір’ям

  Єрарх ПЦУ митрополит Луцький і Волинський Михаїл назвав лицемірними заяви священників УПЦ МП про їх бажання від’єднатися від РПЦ. Митрополит ПЦУ впевнений, що це все обман і в УПЦ МП йдуть на такий крок, бо бояться, що віруючі почнуть від них тікати. Насправді ж на подальші конкретні кроки, спрямовані на розрив з Москвою, вони не підуть.

  Про це митрополит ПЦУ сказав на 12 каналі 16 березня.

  «Не вірю їм! Жодному їхньому слову і жодному ділу, поки не буде конкретних кроків. А це – повне відкинення Московського патріархату і бажання об’єднатися в єдину помісну православну церкву. Ось тоді я повірю, що вони щось хочуть зробити для України. Якщо цих дій не буде, це – лицемір’я. Які б вони гасла не викидали – все це лицемір’я для того, щоб обдурити людей», – сказав митрополит Михаїл.

  «За не поминанням Кирила далі ж нічого немає. Не поминають Кіріла, але ж залишаються в структурі РПЦ. Ну й що? Сьогодні війна, бояться – не поминають. Завтра війна закінчиться – продовжать поминати. Або поминають тихенько, про себе, щоб люди не почули. А документально ж вони належать до МП», – підкреслив митрополит Михаїл.

  «Щоб їм повірити, вони повинні скликати свій місцевий собор – чи в межах єпархії, чи в Україні – і на цьому соборі вони повинні заявити про розрив юридичних, адміністративних, духовних стосунків із країною-агресором та РПЦ», – впевнений єрарх ПЦУ.

  «Коли таке рішення буде – я повірю, що вони зробили перший крок. Другий крок – вони повинні сказати: давайте спільно захищати нашу країну, давайте об’єднуватися у велику помісну церкву. Отоді це кроки. Усе інше – обман і лицемір’я…» – наголосив митрополит Михаїл.

  Найсвіжіше

  Популярне