Субота, 28 Травня, 2022
Бiльше

  Московський патріархат очікує осуд всього християнського світу, – о. Георгій Коваленко

  Дії московського патріарха кіріла (гундяєва) не мають нічого спільного з християнством. Більшість богословів впевнені, що РПЦ очікує засудження від всього християнського світу. Владімір путін сам себе відлучив від християнства, як і очільник рпц, який благословив війну проти України. Зараз російські окупанти руйнують більшість храмів УПЦ МП. Неможливо гібридне співіснування українських патріотів і захисників “русского міра”, який до того ж визнаний єрессю. Багато священників УПЦ МП вже визначились приєднатись до ПЦУ, але є і ті які допомагають окупантам.

  Про це розповів сказав священник ПЦУ отець Георгій Коваленко, ректор Відкритого Православного Університету Святої Софії-Премудрості в інтерв’ю на загальнонаціональному марафоні “Україна, ми разом”, передає РІСУ.

  “Те, що зараз проповідує патріарх Кіріл і те, що робить Московський Патріархат – не має нічого спільного з християнством і православ’ям. Я розмовляю з багатьма богословами світу і всі вважають, що Московський Патріархат очікує засудження людське і всього християнського світу”, – сказав о. Георгій Коваленко.

  На запитання про те, чи Церква виголосить анафему Путіну, тобто відлучить його від Церкви, священник ПЦУ сказав: “Путін своїми діями вже себе відлучив від християнства, як і ті, хто благословляє його на цю війну. Було б добре, щоб були справдні вироки, які передбачають покарання, а покарання передбачає каяття. Однак це каяття має бути реальним, а не просто на словах. Анафема можлива також як форма покарання”.

  Протоєрей наголосив, що дивно, коли “русскій мір” руйнує найбільше храмів саме УПЦ МП, храмів тих, кого нібито прийшов “захищати”.

  “Поруйновано значно більше, ніж 44 храми, як про це говорить офіційна статистика. Я точно знаю, що більше, бо в цю статистику не увійшли 10 храмів на Сумщині. Це молитовні будинки, мечеті, синагоги, але більшість зруйнованих храмів – це храми МП”, – зазначив священник ПЦУ.

  Щодо УПЦ МП та самої ідеології “русского мира”, отець Георгій Коваленко сказав:

  “Православна Церква України і інші Церкви згуртовані і засуджують Московський Патріархат, серед нього відбуваються певні процеси. Неможливо гібридне співіснування нібито патріотів і захисників “русского міра”. Зараз багато священників МП визначаються і готові долучитися до ПЦУ. Є такі, які готові спільно молитися і, на жаль, такі, які зустрічають окупантів. Бачимо ту складову МП, яка колаборує з окупантом, тих, хто свідомо долучається до окупантів, щоб наводити вогонь, співпрацювати. Це злочин, це гріх. Людина, яка потурає насильству, знищенню свого народу – чинить гріх. А “русскій мір – то це ще й єресь. Концепція “Русского мира” не християнська, не православна, не людяна. Її треба засудити як таку, що виступає проти християнства. І православні богослови по пунктах розписали, чому русскоміровська концепція Московського Патріархату не є православною”.

  Він закликав молитись за наших захисників.

  Найсвіжіше

  Популярне