Понеділок, 23 Травня, 2022
Бiльше

  Вони не зовсім засвоїли уроки перевороту 1917 року, – єрарх Елладської церкви про РПЦ в Африці

  Митрополит Драмський Павло, один із найвидатніших та ерудованих єрархів Елладської Церкви, виступив щодо питання вакцинації від COVID-19 та торкнувся теми російського «вторгнення» в Александрійський Патріархат.

  Щодо дій РПЦ на африканському континенті, він сказав, що «це революційний панславізм дореволюційної Росії, який знову мстиво повертається, бо роблять це пихато і дуже провокаційно, спираючись на держану владу (Росії, – ред.), але, здається, вони не засвоїли уроку божественним “ляпасом” під час революції 1917 року», – цитує orthodoxtimes.com.

  Відповідаючи на запитання, як він поводився зі священником, які виступали проти вакцини від COVID-19, він сказав: «Я намагався переконати їх, і я заборонив тим, які були сповідниками і духовними особами, контактувати з людьми, щоб вони не впливали на вірних через сповідь».

  Щодо того, чи продовжують вони виконувати святі служби, він сказав, що «вони продовжують виконувати святі служби до тих пір, поки не хворіють, тому що немає іншого способу заборонити їм служити».

  Нагадаємо, раніше у  РПЦ заявили, що «половина» Александрійського патріархату готова перейти до них.

  12 січня 2021 року Синод Александрійського патріархату констатував, що РПЦ застосовує підкуп духовенства. Також Синод постановив «Інформувати Святий Вселенський патріархат і помісні Церкви через їх предстоятелів, за допомогою доставлених патріарших листів, в яких буде описано “заражене” замішання, що відбувається серед “дітей, народжених від нас у Христі”, вірних африканців, внаслідок видимих ​​та невидимих ​​дій уповноважених осіб Російської Церкви».

  Крім цього Синод Александрійського патріархату вирішив «негайно застосувати до порушників церковні покарання, які передбачені Божественними та Святими Канонами». Синод зауважив, що більшість із 102 священників, які нібито перейшли до РПЦ, перебувають під церковним покаранням, або відлучені від Церкви, або мають інше сумнівне чи невідоме походження. Священники «які називають себе православними, але ніколи не належали до Александрійського патріархату», — підкреслюється в заяві.

  Втім РПЦ не збирається зупинятись на Африці. 2 січня 2022 року глава ВЗЦЗ МП Іларіон (Алфеєєв) анонсував вторгнення РПЦ у Вселенський патріархат. Зокрема, він заявив, що РПЦ не може відмовити в духовному окормленні православним вірянам Туреччини.

  Предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній впевнений, що створення екзархату РПЦ у Африці, – це помста за визнання ПЦУ.

  Найсвіжіше

  Популярне