Субота, 24 Вересня, 2022
Бiльше

  П’ять років тому відбулася доленосна зустріч голови Верховної Ради та Вселенського патріарха

  П’ять років тому відбулася доленосна зустріч голови Верховної Ради України Андрія Парубія та Вселенського патріарха Варфоломія.

  Про це пише Андрій Ковальов на своїй сторінці в соцмережах.

  16 червня 2016 року Верховна Рада України проголосувала звернення до Вселенського Патріарха Варфоломія з проханням надати автокефалію Українській Православній Церкві. Там у зверненні був прописаний весь сценарій, який ми побачимо протягом 2018 року. Скасування акту анексії Київської Митрополії 1686 року, Об’єднавчий собор і врешті надання Томосу про Автокефалію. Тоді мало хто в це вірив, особливо пам’ятаю, як з цього відверто сміялися деякі єрархи УПЦ КП, які нині в Православній Церкві України. А тепер вони розповідають, як вони жертовно боролися за Томос від Вселенського Патріарха.

  Потім 2018 році буде друге звернення до Варфоломія, але вже з підтримкою звернення президента.

  Але щодо першого звернення Верховної Ради від 16 червня 2016 року – то саме воно стало тим каталізатором, яке перезапустило розгляд українського питання Вселенською Патріархією. Вселенський патріарх Варфоломій отримав це звернення Верховної Ради саме у перший день роботи Всеправославного собору на Криті, який до речі тоді проігнорувала РПЦ.

  Здається у жовтні 2016 року голові Верховної Ради України Андрію Парубію надійшла відповідь від Вселенського патріарха Варфоломія, що Вселенська Патріархія розпочала розгляд українського питання і для цього створена спеціальна комісія. І на листопад 2016 року була запланована двостороння зустріч. Тоді голова та делегація Верховної Ради України мали летитіти до Стамбула на засідання Парламентської асамблеї НАТО. Все склалося, як слід.

  П’ять років тому, 19 листопада 2016 року на Фанарі у резиденції Вселенського патріарха відбулася ця доленосна зустріч до якої ми були дуже добре підготовлені. Ми вже мали списки та +-імена єпископату, який би підтримав створення Помісної Української Православної Церкви, зокрема з числа єрархів Російської Православної Церкви в Україні.

  На закритій частині зустрічі, яка тривала кілька годин були присутні з нашого боку: голова Верховної Ради Андрій Парубій, посол України у Туреччині Андрій Сибіга, прессекретар голови Верховної Ради України Андрій Ковальов, радник голови ВРУ Остап Кривдик.

  Тоді вперше прозвучала пропозиція створення Місія «Ставропігія Вселенського Патріархату в Україні», після проголошення Автокефалії УПЦ.

  Це була і довга дискусія про історію України та історію її Церкви. Дискусія про устрій Церкви в Україні, бо на той момент Вселенський патріарх Варфоломій схилявся до проголошення Української митрополії у складі Константинопольського Патріархату, але ми були непохитні – наша ціль Автокефальна і Помісна Українська Православна Церква.

  У висновку – ми отримали впевненість у тому, що Томос для УПЦ буде, але і отримали багато домашнього завдання. Тож було зрозуміло, що на його вирішення піде не менше року, а то й двох.

  Найсвіжіше

  Популярне