П’ятниця, 23 Вересня, 2022
Бiльше

  Новий крок до визнання ПЦУ: митрополит Румунської Церкви помолився із архієпископом ПЦУ

  На Фанарі під час літургії і вечірнього богослужіння, присвячених до 30-ї річниці патріаршого служіння Вселенського патріарха Варфоломія відбулась знакова подія. Румунська Православна Церква зробила ще один крок у визнані Православної Церкви України. Про це свідчить спільна молитва єрарха Румунської Православної Церкви митрополита Триговіштського Нифонта (Міхейце) із єрархом ПЦУ архієпископом Тернопільським і Кременецьким Нестором (Писиком).

  В православ’ї спільне богослужіння можна проводити, лише із тими священниками чи єпископами, які не є розкольниками чи єретиками. Таким чином Румунська Православна Церква не бачить серйозних канонічних перешкод для визнання Православної Церкви України і встановлення з нею Євхаристійного єднання.

  Варто зазначити, що митрополит Тирговіштський Нифонт, був одним з учасників неканонічної зустрічі в Аммані, яка мала на меті просувати російські інтереси у Вселенському православ’ї. Беручи це до уваги, можна припустити що цей румунський єрарх змінив свої погляди на ініціативи Моспатріархії.

  Раніше предстоятель Православної Церкви України митрополит Епіфаній називав Румунську Православну Церкву однією із тих, яка готова визнати ПЦУ. Також він назвав Грузинську, Болгарську та Албанську Церкви.

  Фото: Вселенський патріархат
  Фото: Вселенський патріархат

  Найсвіжіше

  Популярне