Субота, 24 Вересня, 2022
Бiльше

  У Російські Церкві запевнили, що білоруси не хочуть незалежної від Москви церкви

  У Кремлі продовжують використовувати псевдоопозиціонерку Святлану Тіхановскую для дискредитації автокефалії ПЦУ та Вселенського Патріархату. У Російські Православній Церкві заявили, що білоруси ніколи не просили автокефалії для Білоруського екзархату Московського патріархату і порівняли намагання Тіхановскої в цьому напрямку із здобуттям автокефалії Православної Церкви України.

  «Білоруська опозиція вже не раз вимагала автокефалії для білоруських вірян. Інша справа, що самі білоруські віряни ніколи не просили цієї автокефалії, і ця ідея абсолютно не популярна у православних вірян Білорусії», – заявив секретар Відділу зовнішніх церковних зв’язків Московського патріархату з міжправославних відносин протоієрей Ігор Якімчук на онлайн-конференції до Дня Хрещення Русі в пресцентрі «Росія сьогодні».

  Він також почав порівнювати намагання псевдоопозиціонерки Святлани Тіхановської, щодо прохання Вселенський патріархат про автокефалію для Білоруської Церкви із довершеною автокефалією Православної Церкви України.

  «У Білорусі неодноразово намагалися активізувати автокефальний рух, але ніколи це не мало ніякого успіху», – ще раз підкреслив секретар ВЗЦЗ.

  Нагадаємо, раніше Духовний Фронт України писав, що Росія використовує псевдоопозиціонерку Тіхановскую для дискредитації патріарха Варфоломія та ПЦУ.  Тіхановская не може представляти позицію білоруських вірян, бо не обіймає жодної виборної посади в країні. Її звернення до Вселенського патріарха буде не більше, ніж особисте прохання одного громадянина Білорусі, а не проханням всієї Білоруської Церкви чи вірян.

  Раніше на Фанарі вже заявили, що питання автокефалії БПЦ не на часі і що до них ніхто не звертався із проханням про автокефалію Білоруської Церкви.

  Останнім часом питання Білоруської Церкви активно почали розкручувати проросійські ЗМІ і особисто очільник Відділу зовнішньоцерковних зв’язків РПЦ МП Іларіон (Алфеєв). Руками псевдоопозиціонерки Російські спецслужби хочуть показати ущербність ідеї автокефалії Православної Церкви в Білорусі та поставити знак дорівнює між уявною автокефалією БПЦ і реальною і довершеною автокефалією Православної Церкви України. Звісно, що такі порівняння будуть робитись різного роду «експертами» Моспатріархату, для того, щоб дискредитувати автокефалію ПЦУ, яка дуже не подобається Кремлю, а також щоб облити брудом патріарха Варфоломія І, який надав Томос ПЦУ.

  Такі порівняння вже звучать. Хоча Тіхановская, за даними росЗМІ, тільки пообіцяла звернутись до Вселенського патріарха, але для експертів із «Правблога» це не проблема. Там вже встигли облити брудом Вселенську патріархію і написати, що Фанар нібито «поставив на кін усе: свій авторитет, свій статус і своє майбутнє ».

  Також російські пропагандисти порівнюючи уявну Білоруську автокефалію і автокефалію ПЦУ, хочуть насадити думку, що автокефалія ПЦУ, це щось, нібито «штучне» і таке, що не має підтримки серед українців.

  У Кремлі надіються руками Тіхановскої поховати будь-які здорові голоси та ідеї для реалізації справжньої автокефалії Білоруської Церкви, адже зараз там монополія Московського патріархату і автокефалія Білоруської Церкви буде ще одним ударом по «російських скрєпах» та концепції Росії про «один народ» українців, білорусів та росіян.

  Не даремно Аляксандр Лукашенко висловився проти відновлення автокефальної Білоруської церкви, а восени 2020 року Російська патріархія навіть змінила очільника Білоруського екзархату Московського патріархату Павла (Пономарьова) і відправила його до Кубані. У ПЦУ назвали цю заміну страхом перед автокефалією Білоруської ПЦ.

  Найсвіжіше

  Популярне