Середа, 30 Листопада, 2022
Бiльше

  У РПЦ перелякані можливою автокефалією Білоруської церкви, тому роблять заміну – архієпископ Євстратій

  Нещодавно Синод РПЦ звільнив з посади Патріаршого екзарха всієї Білорусі митрополита Павла (Пономарьова) і призначення його до Кубані митрополитом. Цю подію прокоментував архієпископ ПЦУ Євстратій (Зоря). За його словами у РПЦ дуже налякались потенціальною можливістю надання Білоруській церкві автокефалії, саме цим обумовлені заміни у церковному керівництві Білоруського екзархату.
  «Заміна суперлояльного Москві митрополита Павла на архісуперлояльного Веніаміна, проведена російським Синодом – вельми красномовний жест. Там справді перелякані, що білоруси вимагатимуть автокефалію, тому призначили на головну посаду місцевого Онуфрія», – сказав арх. Євстратій.
  Він нагадав, що у 1917-18 рр. лише наступ більшовиків на Київ примусив Центральну Раду видати ІV Універсал з оголошенням незалежності УНР. До того всіляко дбали лише про автономію в складі Росії.
  «Чи станеться щось, що змусить білорусів зрозуміти, що лише реальна незалежність від Росії (в тому числі церковна автокефалія) є єдиним способом досягти тих завдань, які зараз ставлять перед собою протестувальники? – пише архієпископ Євстратій (Зоря). – Чи й далі будуть тішити себе ілюзією, що можна водночас добиватися права самим обирати Президента – і дружити з Росією, яка такого права не мала від часів перших виборів Єльцина? Що можна залишатися в жорсткому підпорядкуванні Московському Патріархату, який по руках і ногах прив‘язаний до Кремля – і будувати демократичну країну всупереч його, Кремля, волі?».
  Нагадаємо, Аляксандр Лукашенко висловився проти: відновлення автокефальної Білоруської церкви на противагу Московському патріархату. На його думку, це призведе до міжконфесійної війни». Загалом у білоруській філії РПЦ відбувся дисонанс РПЦ: Кіріл (Гундяєв) привітав Лукашенка з перемогою, а священники філії РПЦ заявили про фальсифікації. Білоруський екзархат Московського патріархату не склав іспиту на лідерство в народі, а його очільник – Митрополит Павел, був відправлений до Кубані.

  Найсвіжіше

  Популярне