Середа, 29 Травня, 2024
Бiльше

  «ВАРФОЛОМІЙ: Апостольська місія. Пророче бачення»: В Україні презентували книгу про Вселенського патріарха

  11 червня 2021 року в резиденції предстоятеля Православної Церкви України Митрополита Епіфанія відбулася презентації книги «ВАРФОЛОМІЙ: Апостольська місія. Пророче бачення». Саме у цей день Україна і світ відзначають іменини Вселенського Патріарха Варфоломія.

  Інформаційним партнером видання виступила Державна служба України з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС). Модерував зустріч директор видавництва «Дух і літера», консультант з питань релігії та стратегічного планування ДЕСС Костянтин Сігов, повідомляє Нова бібліотека Софії-Мудрості.

  Книга презентує постать Вселенського патріарха «на основі церковних документів, особистих нотаток патріарха, багатого досвіду спілкування з ним» автора, архідиякона Іоана Хрисавгіса, який є багаторічним богословським радником Його Всесвятості з екологічних питань.

  До видання увійшли «щирі роздуми публічних осіб, політичних та релігійних лідерів — від Папи Франциска до предстоятеля Православної Церкви України Митрополита Епіфанія та нинішнього президента США Джо Байдена».

  Під час зустрічі присутні поділилися особистими враженнями від спілкування з Його Всесвятістю та враженнями від книги.

  Так, Блаженніший Митрополит Епіфаній зазначив, що в цей день делегація ПЦУ молиться разом із Патріархом в Константинополі, на Фанарі, а учасники зустрічі мають нагоду привітати Його Всесвятість у Києві цією презентацією. Він нагадав, що Патріарх вже тричі був в Україні, востаннє — 2008 року. Його візити були пов’язані з процесом ухвалення Томосу про автокефалію Православної Церкви України, проведенням об’єднавчого Собору у святій Софії, процесом визнання автокефалії Помісної Української Православної Церкви з боку церков-сестер. «Книга ж є нагодою побачити Його Всесвятість не лише у фактах біографії, але й поглянути очима наших сучасників, хто його знає».

  Голова ДЕСС Олена Богдан зауважила, що резонанс, через який сьогодні Україна і світ приєдналися до цього свята, для кожного має особистий вимір. «Ми знаємо численні зусилля Патріарха, спрямовані на те, щоби зберегти планету від тих екологічних бід, які постійно насуваються на наш прекрасний світ. Для когось іншого це може бути і відчуттям щирості, відкритості й невимушеності, яке пов’язано з його шляхом служіння. У цій чудовій книжці є гарна цитата, коли Патріарх пропонує звертатися до нього просто Варфоломій, попри його титул. І цей шлях до того, що не такі важливі титули, а важливі ті ідеї, той поклик серця, що несе людина на шляху свого служіння, — це ще один аспект того, що приваблює людей об’єднати свої зусилля у відзначенні цього дня».

  Заступник Міністра закордонних справ України Василь Боднар зазначив історичну місію Його Всесвятості для України та її Православної Церкви. «Місяць тому я був у Стамбулі, ми розмовляли про підготовку візиту Його Всесвятості до України. У Його Всесвятості дуже велика любов до України, до церкви, яку він благословив і до якої доклався особисто. Тож мова йде про велике історичне значення особистості Вселенського Патріарха для України як держави, її християнського народу та людей інших вірувань, які сповідують любов».

  Найсвіжіше

  Популярне