Вівторок, 27 Вересня, 2022
Бiльше

  “Народіть дитину і віддайте нам”: Навіщо моспатріарху Кірілу діти?

  Віддавати “непотрібних дітей” Російській православній церкві закликав у відеозверненні 13 травня цього року предстоятель РПЦ патріарх Кіріл (Гундяєв). “Credo press” інформує, що промова російського першоєрарха була присвячена відкриттю чергового загальноцерковного з’їзду з питань соціального служіння.

  “Якщо ви не можете виховувати дитину, але ви її народили або готові народити, – не вбивайте дитину, народіть і віддайте нам, і ми зробимо все, щоб виховати вашу дитину і щоб укріплялась ваша сім’я, хай і неповна, але яка має цінність і перед Богом, і для всієї нашої батьківщини”, – заявив моспатріарх агітуючи населення відмовитись від практики абортів, хоч і не розкрив питання, а куди ж саме будуть відправлятись такі віддані церкві діти, оскільки РПЦ не має відповідної інфраструктури та бюджету.

  Хоча з іншого боку, Синодальний відділ церковної благодійності та соціального служіння Московського патріархату звітує, що РПЦ розвиває понад 4500 проєктів, серед яких, до прикладу, є 77 центрів захисту материнства та 94 прихистки для безхатченків.

  Поряд з цим, офіційний сайт “Милосердие.ру” вказує на наявність 30 православних дитячих будинків. Однак, проживати там можуть у середньому від 8 до 30 дітей віком до 18 років.

  З іншого боку, не лише відсутність в РПЦ потрібної інфраструктури та бюджету для виховання дітей викликає занепокоєння. Серед вказаних дитячих закладів досі офіційно значиться “Багатодітна родина протоєрея Ніколая Стрємского” з Оренбурзької області.

  Сам протоєрей був затриманий правоохоронцями ще у вересні 2019 року, йому висунуто обвинувачення у зґвалтуванні неповнолітніх усиновлених дітей, насильницьких діях сексуального характеру, неналежному виконанні батьківських обов’язків, залученні неповнолітнього до антисуспільної діяльності тощо. У період з 1999 по 2019 рік від протиправних дій священнослужителя РПЦ постраждали 11 дітей.

  І діяльність цього священнослужителя не є поодиноким випадком домашнього насильства чи злочинних дій проти сексуальної свободи та недоторканності у сім’ях кліриків РПЦ чи дитячих закладах, підконтрольних РПЦ. Тож питання “навіщо моспатріарх Кіріл (Гундяєв) закликав жінок відмовлятись від абортів, а народжених дітей передавати церкві?”, – лишається відкритим і дуже дискусійним.

  У підсумку, можна припустити, що протоєрей Ніколай Стрємскій, та йому подібні, своїми сексуальними уподобаннями зробили таку феєричну рекламу Російській православній церкві, що будь-яка жінка, яка опиниться перед вибором “зробити аборт чи віддати дитину в РПЦ”, виключно з позицій гуманізму вирішить, все ж таки, зробити аборт, аніж піддати ризику статеву недоторканність своєї, хоч і не потрібної їй, дитини.

  Найсвіжіше

  Популярне