Середа, 17 Серпня, 2022
Бiльше

  У комітеті Ради виник конфлікт через постанову про участь держави-окупанта в Бабиному Яру

  У парламентському Комітеті з питань гуманітарної та інформаційної політики виник конфлікт навколо ухвалення проєкту постанови про додаткові заходи з ушанування пам’яті жертв трагедії Бабиного Яру та Голокосту (№5290), автором якого є народний депутат від “Євросолідарності” Володимир В’ятрович.

  На засіданні 14 квітня відбулося кілька голосувань щодо цього проєкту постанови, передає Укрінформ.

  Зокрема, спочатку комітет рекомендував Верховній Раді ухвалити постанову, яка передбачає неприпустимість участі РФ у концепції розвитку Бабиного Яру.

  “До підготовки постанови нас спонукала спроба реалізувати на території Національного історико-меморіального заповідника “Бабин Яр” російський проєкт, який, на нашу думку, є достатньо небезпечним підходом до меморалізації Бабиного Яру. Постановою передбачається, зокрема, неприпустимість участь держави-агресорки (Російської Федерації – ред.)”, – розповів під час засідання В‘ятрович.

  Він також зазначив, що постанова була ініційована з метою розширення плану заходів вшанування пам‘яті жертв Бабиного Яру з нагоди 80-х роковин трагедії.

  Окрім цього, депутат додав, що проєкт постанови передбачає доручення Кабінету Міністрів розглянути і затвердити проєкт концепції, спрямованої на забезпечення комплексного розвитку Бабиного Яру, вжити невідкладних заходів з розширення меж та зон охорони Національного історико-меморіального заповідника та внести відповідних територій та об’єктів до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.

  За ухвалення відповідного рішення проголосували шестеро з десяти присутніх на засіданні народних депутатів, четверо утрималися.

  Після цього комітет почав розглядати проєкт закону про внесення змін до додатка № 3 до Закону України “Про Державний бюджет України на 2021 рік” щодо створення Меморіального простору пам’яті жертв трагедій Бабиного Яру та Голокосту.

  Однак цей проєкт закону, який передбачав “забезпечення фінансування заходів з комплексної меморіалізації Бабиного Яру за рахунок коштів державного бюджету”, не був підтриманий членами Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики.

  Після цього виникла суперечка між членами комітету і народні депутати Микола Княжицький (фракція “Європейська солідарність”) та Володимир В’ятрович залишили засідання комітету, а народний депутат Єлизавета Богуцька (фракція “Слуга народу”) заявила, що відкликає свій голос за ухвалення проєкту постанови №5290. Після чого окремі члени комітету наполягли на голосуванні за відхилення цієї постанови.

  В’ятрович, який знову повернувся на засідання, наголосив, що проєкт постанови вже ухвалений, рішення змінити не можна, а за відкликання голосу має проголосувати не менш як дві третини від присутніх на комітеті.

  Однак голова комітету Микита Потураєв (фракція “Слуга народу”) поставив це питання на голосування. За нього проголосували 8 з членів комітету, 1 утримався.

  У секретаріаті комітету Укрінформу заявили, що рішення щодо постанови не ухвалене остаточно, і комітет повернеться до повторного розгляду цього питання найближчим часом.

  Водночас депутати В’ятрович і Княжицький наполягають, що не можна скасувати вже ухвалене рішення.

  «Станом на зараз постанова вважається такою, що підтримана комітетом. Ми очікуємо, що вона буде розглядатися в залі. Незважаючи на ті маніпуляції, які є навколо Комітету», – сказав В’ятрович.

  Водночас він додав, що рішення комітету не означає, що парламент його ухвалить. «Але для мене це дуже показово, що якщо вже на (етапі) ухвалення рішень комітету вдаються до таких грубих маніпуляцій, до грубого втручання, грубого перекручування, порушення регламенту. Наскільки ж насправді важливо тим з Російської Федерації, щоб Українська держава, не дай Боже, не втілювала українського проєкту меморіалізації Бабиного Яру», – сказав В’ятрович.

  Голова комітету Потураєв у коментарі Укрінформу зазначив, що “спочатку відбулося голосування за підтримку постанови, автором якої є В‘ятрович. За результатами голосування, комітет її підтримав. Потім ми провели голосування за законопроєкт, яким передбачається виділення додаткових 300 мільйонів (гривень) на меморіал у Бабиному Яру. Ми теж проголосували за його підтримку. Потім, у зв’язку з тим, що член комітету, Княжицький, образив колег, які голосували проти або утрималися, Єлизавета Богуцька заявила, що буде відкликати свій голос за підтримку постанови, наступного дня вона написала відповідну заяву. Ми вирішили провести голосування за відхилення постанови і воно теж було підтримано. Того ж дня, що й Богуцька, заяву про відкликання (свого голосу) написав ще один член комітету, Олександр Абдуллін”.

  “Я запитав у голови Регламентного комітету, чи можлива процедура відкликання голосів, на що він відповів – “ні”. Таким чином, у нас виникла регламентна колізія. Я не можу закрити протокол і визнати одне з двох рішень. Я пропонуватиму колегам на наступному засіданні комітету просто переголосувати за обидва рішення, тобто за підтримку і відхилення постанови і законопроєкту. Підтримки колег ще не отримав, але не думаю, що це буде проблемою, і ми просто переголосуємо”, – сказав Потураєв.

  Найсвіжіше

  Популярне