Неділя, 19 Вересня, 2021
Бiльше

  На Хмельниччині до ПЦУ перейшли більше півсотні парафій РПЦвУ

  На Хмельниччині до Православної церкви України перейшли 53 парафії Московського патріархату.

  Про це в ефірі Суспільне.Поділля повідомив речник Хмельницької єпархії Православної церкви України, архімандрит Даниїл Тарнавський, передає Укрінформ.

  «Станом на 12 квітня 53 громади перейшли з Української православної церкви в єдності з Московським патріархатом, 2 громади перейшли з Української автокефальної православної церкви, які є перереєстровані вже офіційно, і 79 громад з Української православної церкви Київського патріархату і вони вже перереєстровані. Більше 100 громад з Київського патріархату ще є не перереєстровані», – зазначив Тарнавський.

  За словами речника, на Хмельниччині 10 релігійних громад Московського патріархату подавали позови до суду щодо переходу до ПЦУ. Частина парафій вже пройшла процедуру реєстрації ПЦУ і в близько 5 справах ще тривають суди.

  Основні претензії в судових позовах зводяться до того, що обласна державна адміністрація неправомірно провела перереєстрацію громад із Української православної церкви в єдності з Московським патріархатом до Православної церкви України.

  Нагадаємо, Верховний суд уперше прийняв рішення про законність виходу релігійної громади села Сутківці на Хмельниччині з юрисдикції Російської православної церкви в Україні (УПЦ МП) та входження до Православної церкви України (ПЦУ).

  Найсвіжіше

  Популярне