Вівторок, 27 Липня, 2021
Бiльше

  У 2016 році моспатріарх Кіріл двічі назвав так звану «УПЦ МП» «нашою церквою на Україні»

  Патріарх Російської Православної Церкви Кіріл (Гундяєв) у 2016 році не приховуючи заявив, що ніякої незалежної «УПЦ» не існує. Є лише частина РПЦ в Україні – Московська Патріархія в Україні (МПвУ) або Російська православна церква в Україні, яку московський патріарх назвав «нашою церквою на Україні».

  Про це він сказав під час зустрічі із папою Франциском у день підписання так званої Гаванської декларації, коли представляв йому митрополита Антонія (Пканича). Його патріарх Кіріл назвав заступником керівника своєї церкви в Україні. «Першим помічником митрополита Онуфрія, який очолює нашу церкву на Україні», – сказав моспатріарх.

  Як зазначається в сюжеті ТСН, це ще раз підкреслює маріонетковість та залежність так званої «УПЦ МП» від Кремля.

  На зустрічі Кіріла із Папою була підписана спільна декларація, яку пізніше прозвали Гаванською. У декларації зачіпається питання про війну в Україні, але жодним чином не згадується Росія як агресор. Російсько-українська війна названа «протистояння в Україні».

  Крім того, у вищезгаданій декларації Московський патріарх Кіріл, ще раз назвав «УПЦ МП» своєю церквою. «Заохочуємо наші Церкви в Україні трудитись над досягненням суспільної гармонії, утриматися від участі в протистоянні та не підтримувати його подальший розвиток», – йдеться у підписаній Кірілом і Франциском спільній декларації.

  Нагадаємо, українська влада ще два роки тому намагалась вирішити історичну справедливість й зобов’язати московську церкву в Україні вказувати в назві свою приналежність. 20 грудня 2018 року Верховна Рада України ухвалила закон «Про внесення змін до Закону України „Про свободу совісті та релігійні організації“ щодо назви релігійних організацій, які входять до структури, чи є частинами релігійної організації (об’єднання), керівний центр якої знаходиться за межами України в державі, яка законом визнана такою, що здійснила військову агресію проти України та/або тимчасово окупувала частину території України». 26 грудня 2018 року цей закон набрав чинності і передбачав, що релігійна організація, керівний центр якої розташований на території держави-агресора, має вказувати цю приналежність у своїй назві. Але представники московської церкви тоді заявили про переслідування та пішли в суд. А саме в Окружний адмінсуд Києва. Той ухвалив рішення на їхню користь.

  Відповідного закону так звана «УПЦ МП», має вказати приналежність до Московського патріархату в іншому випадку, її запис у Єдиному держреєстрі буде анульований.

  Варто підкреслити, що керівний центр так званої УПЦ, як видно із аналізу її статуту, знаходиться в Москві, а духовенство РПЦ в Україні має в обов’язковому порядку виконувати рішення Помісних і архієрейських соборів Московського патріархату. Вище керівництво РПЦвУ ще до Російсько-української війни не соромилось використовувати приставку «московського патріархату», як на офіційних документах і сайтах, так і на вивісках фасадів храмів. На окупованих територіях вивіски залишились не змінені (УПЦ МП), або взагалі позбувались назви «УПЦ» і називались просто «московським патріархатом», в той час, як на не окупованій території України приставку «МП» (московського патріархату) почали прибирати.

  У кінці 2020 року очільниця Державної служби України з етнополітики й свободи совісті Олена Богдан заявляла, що скасування перейменування «УПЦ МП» на «Російську православну церкву в Україні» завдасть болю багатьом людям, які пережили трагедії війни. Також Релігієзнавець Віктор Єленський говорив, що РФ використовує «УПЦ МП» для демонтажу української державності. Крім того, навіть антимінси в церквах РПЦвУ освячені московським патріархом.

  Своєю чергою Речник РПЦвУ назвав закон про перейменування «УПЦ МП» загрозою соборності України. 

  Найсвіжіше

  Популярне