П’ятниця, 30 Липня, 2021
Бiльше

  Митрополит ПЦУ закликав людей більше уваги приділяти одне одному, а не соцмережам

  Єрарх Православної Церкви України митрополит Луцький і Волинський Михаїл закликав людей більше уваги приділяти одне одному, а не соцмережам.

  Про це єрарх ПЦУ розповів на проповіді у неділю, 7 лютого. Її опублікували на сторінці Волинської єпархії ПЦУ у фейсбуці, передає Конкурент.

  «Через надмірне захоплення технічними засобами зв’язку ми перестали лазити до наших любимих через вікно. Яке вікно?! Сьогодні з хати не виходить: есемеску надіслав. А женишся як? Через телефон? А дітей як будем народжувати? Телефон? А цілувати як будеш? Смайликом? Це відсутність соціалізації, спілкування (а по-церковному скажем – «богоподібнення»), коли ти не спілкуєшся «лицем до лиця», – наголосив владика.

  Митрополит зауважив, що часто проблеми чи непорозуміння в людей – через брак спілкування.

  «Як зараз дітей кормлять? Це я, що називається, – в шоці! Кашу поставила і телефон. І от воно кашу з телефоном – їсть. Бо в інший спосіб воно не їсть. Правда?.. Чому ви з ними не розмовляєте? Ви паралельно сидите, слідкуєте у такий же самий телефон… Ми дичавіємо. Ми не стаємо християнами по своїй суті, по наповненню, по змісту… Лише за формою. А треба, щоби в процесі бесіди, були ви – не телефон! – з дітьми, з внуками. Ви ж хочете бути щасливими, хочете, щоб до вас приїхали, хочете, щоб з вами розмовляли. А ви розмовляєте з кимось, ви цього вчите їх? Чому в тебе нема контакту з дітьми? А ти з ними розмовляв?» – зазначив митрополит Михаїл.

  Крім того, він зауважив, що дитину треба виховувати, як гласить українське прислів’я: поки вона вміщається поперек лавки.

  «Коли вона по планшеті пальцем водить – вже пізно. В неї вже бабця – планшет. Бабці не треба, потрібна бабина пенсія. Бабця нащо? Щоб купила новий телефон. Оце що домагається диявол, запускаючи різні програми через своїх служників, як і коронавірус», – розповів Михаїл.

  Єрарх ПЦУ закликав спілкуватися з людьми лицем до лиця, а не через технічні засоби. А також приходити до храмів, аби спілкуватися із Богом.

  Найсвіжіше

  Популярне