Понеділок, 17 Червня, 2024
Бiльше

  Підручник з історії України для 8 класу вчить, що Росія заснувала Одесу і Дніпро

  В Україні може виникнути новий скандал через підручники з історії України для 8 класу. А все через те, що у них йдеться, що Росія заснувала Одесу, Дніпро, Сімферополь та Севастополь.

  Про це повідомляє “24 канал” з посиланням на допис у соцмережах народної депутатки Наталії Піпи.

  Депутатка заявила, що у підручнику з історії України пишуть, що Росія заснувала кілька українських міст.

  “Росія заснувала Одесу, Дніпро, Сімферополь та Севастополь. А якби Гетьманщина і Запоріжжя привели внутрішній устрій та економічну модель до російського зразка, то Росія не чіпала б українську державу!”, – переказує суть підручника Наталія Піпа.

  За її словами, конкурсна комісія з відбору підручників рекомендує МОН надати цим книгам гриф “Рекомендовано”. Тому МОН має погодити або не погодити ці підручники (цей етап мають реалізувати вже 15 лютого).

  Піпа наголосила, що підручники аналізував професор Віктор Брехуненко. Він обурений тим, що основний посил рекомендованих комісією підручників: “якби Україна рухалась у російському напрямку, і війни не було б, і жити було би краще”.

  Депутатка додає, що вже є заява Вченої ради Інституту української археографії та джерелознавства імені Грушевського НАН України, де зазначено, що вони суперечать здоровому глузду.

  Що з цими підручниками рекомендує зробити Наталія Піпа:

  • скасувати рішення про рекомендацію цих підручників;
  • провести перевірку на плагіат усіх затверджених підручників з історії України для 8 класу;
  • створити незалежну комісію та залучити фахівців, які б ухвалили остаточне рішення

  Наталя Піпа також готує депутатські звернення до МОН, СБУ та Ради національної безпеки і оборони України.

  Скандали з помилками у шкільних підручниках

  • У підручнику “Захист Вітчизни” за 10 клас автори допустили обурливу помилку. На ілюстрації до статті про ЗСУ зображені військовослужбовці зі зброєю, яку виготовляють у Російській Федерації.
  • У підручнику для 3 класу написали, що Київ заснували в XIX столітті, а Софійський собор і Києво-Печерська лавра – пам’ятки тих часів.

  Нагадаємо, Український інститут національної пам’яті підготував проєкт краєзнавчих лекцій “Український Південь”, який деконструює історичні міфи про заселення південної України, а також розповідає про ключову роль в освоєнні цих територій українцями.

  Найсвіжіше

  Популярне