Середа, 16 Червня, 2021
Бiльше

  У ПЦУ взялись за відбудову унікального храму, зведеного коштом Івана Мазепи

  Православна Церква України започаткувала проєкт відбудови унікального храму на Чернігівщині, зведеного коштом гетьмана Івана Мазепи.

  Про це повідомляє Митрополит Епіфаній на своїй сторінці у Facebook.

  «Ім’я Івана Мазепи носить і один з двох наших благодійних фондів – Фонд Мазепи, що був створений минулого року і який спільно з Митрополичим фондом Православної Церкви України цього року розпочинає проект відновлення храму Покрови Богородиці в селі Дігтярівка на Чернігівщині…Цього року ми розпочинаємо проект, мета якого впродовж найближчих кількох років завершити відбудову цього унікального храму, щоби повернути Україні справжню архітектурну перлину, відродити духовну святиню та символ прагнення великого гетьмана ще 313 років тому відійти від згубного російського протекторату і обрати для нашої держави інший вектор розвитку – вільний, європейський. Нехай Господь допомагає нам в справі відновлення святині та збереженні нашої правдивої історії!», – пише предстоятель ПЦУ.

  Він зауважив, що пам’ять про Івана Мазепу, його меценатську діяльність, внесок в історію нашого народу, Церкви, соціальне, культурне та релігійне життя тогочасної України буде жити ще дуже довго. Бо, незважаючи на шалені потуги Росії поставити на ньому клеймо «зрадника», піддати через політичні мотиви анафемі, «забути» про його благодіяння в Україні та в усьому християнському світі, – правду не сховати.

  За словами митрополита Епіфанія, цей храм має неоціненне значення. «Його було збудовано у 1708 році на замовлення і коштом гетьмана Івана Мазепи. Саме тут гетьман молився за Україну перед історичною зустріччю з королем Швеції Карлом ХІІ, і саме тут була підписана угода, що мала допомогти реалізувати військово-політичний проект Івана Мазепи, метою якого був вихід з-під протекторату Московії та утворення на українських землях незалежної держави. Тоді, на знак пошани та величі тієї історичної події шведський король подарував для цього храму чавунні плити для підлоги з гравіруванням «К ХІІ». Але, як ми знаємо, після битви під Полтавою історію цього храму, як і чудотворної Дігтярівської ікони Матері Божої, за наказом російського царя Петра І намагалися переписати. На жаль, не зберігся оригінал цієї унікальної ікони, яка була оздоблена в коштовні шати і на якій було зображено Богородицю з Богонемовлям, зодягненими в український одяг. Але церква тоді встояла. Пережила вона і громадянську війну, і розкуркулення, і Другу світову. А от у 60-х роках минулого століття місцеві комуністи піддали її руйнуванню: пошкодили східну, вівтарну й західну частини храму та скинули куполи. Вже у наші дні, завдяки старанням небайдужих українців тут, в Україні, а також українців зі США та Канади вдалося розпочати відбудову та реставрацію цієї унікальної церкви. Втім, на превеликий жаль, з початком російської агресії 2014 року фінансування і відновлювальна робота були зупинені».

  Нагадаємо, митрополит Епіфаній проведе панахиду за Київською княгинею Інгігердою-Іриною і співпрацюватиме із музейниками Софії Київської, щоб розвінчувати російські історичні міфи, щодо неї.

  Найсвіжіше

  Популярне