П’ятниця, 25 Червня, 2021
Бiльше

  Москва через партію Медведчука готує провокацію на День пам’яті жертв Голокосту

  Партія Віктора Медведчука “Опозиційна платформа – За життя” передала гроші так званим “праворадикальним організаціям” для влаштування провокацій в Києві у Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту, що відзначається 27 січня.

  Про це заявив виконавчий співпрезидент Асоціації єврейських громадських організацій та общин України Йосиф Зісельс.

  “Ще перед Новим роком ми отримали інформацію з своїх інсайдерських джерел про те, що ОПЗЖ передала гроші “Національному корпусу” і “праворадикальним групам”. Я беру це в лапки, бо насправді це артисти, а несправжні праві радикали. Це люди, які за гроші готові робити все що завгодно. Я думаю, це не вперше передали для створення певних провокацій”, – зазначив Зісельс.

  Він додав, що 6 січня цього року, на Святвечір, низка груп, що грають роль “праворадикальних” і “неонацистських”, влаштували пікетування посольство Держави Ізраїль в Україні. “Коли нікого немає там, коли спущено прапор, у Святвечір українці пішли пікетувати ізраїльське посольство “Чому Ізраїль не визнає Голодомор”. І це було дуже дивно, нібито вони відпрацьовували ці гроші”, – наголосив Йосиф Зісельс.

  За його словами, це відбувається на тлі зростаючого протистояння між російським проєктом меморалізації Бабиного Яру і українським проєктом меморалізації Бабиного Яру. Зокрема, мова йде про намір представників російського проєкту звести синагогу на місці православного цвинтаря.

  “Підійшли два священники Московського патріархату, там поруч їх капличка стоїть, і вони подивилися на це і сказали: якщо вони тут побудують синагогу – ми її спалимо. Я ще тоді сумно пожартував у Фейсбуці, що одна команда з Москви – побудувати дерев’яну синагогу, друга команда з Москви – її підпалити. І третя команда буде зазняти це і показати всьому світу як Україна зустрічає міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Тобто провокація яка під силу ФСБ і саме ФСБ може працювати такими схемами”, – розповів Йосиф Зісельс.

  Він також додав, що передав цю інформацію до МВС та СБУ для перевірки. І якщо підтвердиться – вжити заходів для нейтралізації цієї провокації проти України.

  Нагадаємо, влітку минулого року акції деяких патріотів біля офісу партії ОПЗЖ в Харкові інтенсивно рекламувалися Telegram-каналами, адміністрованими з Росії. Дана акція могла бути спланованою і спрямованою як на дискредитацію України, з демонстрацією обмеження прав і чинення тиску на політичні сили-інакодумці, так і в цілому на розхитування Харкова.

  Найсвіжіше

  Популярне