Субота, 12 Червня, 2021
Бiльше

  Конституційний суд Молдови визнав незаконним особливий статус російської мови

  Конституційний Суд Молдови визнав, що використання російської мови в країні не відповідає Конституції та визнав закон про розширення прав російської мови неконституційним.

  Про це повідомляє видання Українська правда з посиланням на Newsmaker.md.

  21 січня суд розглянув запити депутатів парламенту щодо конституційності закону «Про функціонування мов на території Молдови», який було ухвалено 16 грудня. Закон передбачав, що люди в Молдові зможуть звертатися в органи державної влади, державні установи, підприємства і організації державною або російською мовами.

  Крім цього, передбачалося, що держслужбовців можуть зобов’язати за запитом громадян надавати переклад документів на російську мову, приймати заяви російською та надавати інформацію тією мовою, якою написано заяву.

  Зазначається, що депутати Октавіана Цику і Діну Плингеу закликали суд визнати закон неконституційним, оскільки він «підриває основи Конституції», прирівнюючи російську мову до державної мови.

  «Якщо ми будемо використовувати російську для міжетнічних відносин, то ніколи не інтегруємо нацменшини в молдавський політичний дизайн. На це завжди буде впливати геополітична повістка», – вважає Цику.

  Натомість в.о. міністра юстиції Фадей Нагачевський і голова юридичної комісії парламенту Василь Боля наполягали на відхилення клопотання депутатів, вважаючи їх «неприпустимими».

  Суд постановив, що закон про розширення прав російської мови є неконституційним.

  Нагадаємо, з 16 січня 2021 року мова обслуговування споживачів – українська. У Росії назвали таку нову норму закону «утисками російської мови».

  Найсвіжіше

  Популярне