Четвер, 1 Червня, 2023
Бiльше

  Як діяти, якщо вас відмовились обслуговувати українською

  За кілька днів набуває чинності стаття 30 Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної”. З 16 січня всі надавачі послуг, незалежно від форми власності, зобов’язані обслуговувати споживачів і надавати інформацію про товари і послуги державною мовою.

  Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь розповів як діяти у разі ваше право на отримання інформації чи послуг державною мовою порушене.

  • Спробувати владнати ситуацію на місці та попросити працівника обслуговувати вас державною мовою.
  • У разі відмови працівника, звернутись до керівництва закладу або на “гарячу лінію” установи: торговельної мережі, АЗС, аптеки тощо.
  • У разі відмови або не забезпечення надання інформації (послуг) державною мовою необхідно зафіксувати факт відмови (за допомогою аудіо-, відео, письмового підтвердження очевидців тощо) та дані суб’єкта господарювання (назву, місцезнаходження, контакти суб’єкта).
  • Подати скаргу до Уповноваженого на поштову адресу 01001, м. Київ, провулок Музейний, 12, електронну скриньку skarha@mova-ombudsman.gov.ua або заповнити відповідну форму на сайті Уповноваженого https://mova-ombudsman.gov.ua/
   У скарзі обов’язково має бути зазначено: прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання особи, викладено суть скарги, який саме суб’єкт/працівник суб’єкта, коли, за якою адресою, яким чином порушив право скаржника. Рекомендуємо також додати докази на підтвердження.

  Письмова скарга повинна бути підписана заявником із зазначенням дати. В електронній скарзі також необхідно вказати електронну поштову адресу, на яку заявникові може бути надіслана відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним. Застосування підпису під час надсилання електронного звернення не вимагається.

  Скарги подаються Уповноваженому протягом шести місяців з дня виявлення заявником порушення.

  Нагадаємо, проросійський політик, спонсор РПЦвУ і диякон московського патріархату Вадим Новинський сильно стурбований законом про обов’язкове обслуговування українською мовою, який почне діяти із 16 січня.

  Найсвіжіше

  Популярне