Понеділок, 15 Липня, 2024
Бiльше

  Засуджений митрополит УПЦ (МП) Іонафан, який нібито відмовився від обміну, прибуде в Москву, – роспропаганда

  Російські пропагандистські видання поширюють інформацію про нібито звільнення та прибуття до Москви митрополита Інофана (Єлецьких).

  Звільнення митрополита стало можливим завдяки клопотанням Моспатріарха Кіріла, йдеться в повідомленні російського Інтерфаксу. Найближчим часом ірарх начебто прибуде до Москви.

  Ці повідомлення про звільнення митрополита Тульчинського і Брацлавського Іонафана (УПЦ МП) викликають серйозні питання та сумніви. Важливо відзначити, що інформація про його звільнення з’явилася лише в російських джерелах, зокрема на сайті Відділу зовнішніх церковних зв’язків Московського Патріархату. Це викликає обґрунтовані сумніви щодо достовірності окремих частин цієї інформації.

  Митрополит був засуджений Винницьким міським судом на п’ять років ув’язнення за звинуваченнями у діях, спрямованих на насильницьку зміну конституційного ладу та посягання на територіальну цілісність України.

  1. За матеріалами справи, 10 квітня 2024 року церковнослужитель, якого в Україні засуджено до п’яти років тюрми з конфіскацією майна за заперечення збройної агресії РФ проти України і розповсюдження матеріалів із закликами до зміни меж території України (вирок не набрав чинності, бо ієрарх подав апеляцію), надав добровільну згоду на його обмін як військовополоненого та передачу представникам Росії. Об’єднаний центр з координації пошуку та звільнення військовополонених, незаконно позбавлених волі осіб внаслідок агресії проти України при СБУ включив митрополита УПЦ (МП) до списків на обмін.
  2. Втім 12 червня митрополит Іонафан нібито відмовився від обміну і передачі росії. Його адвокат взагалі заявив, що єрарх не визнає своєї провини і «хоче далі працювати на благо України.
  3. І ось через 10 днів, 22 червня на сайті Московського патріархату з’явилась новина про те, що єрарх скоро “прибуде в Москву”. Це кардинально підриває довіру до слів Іонафана, які він говорив 12 червня, коли нібито відмовився від обміну.

  Звільнення Іонафана та його переміщення до Москви можуть свідчити про фактичне визнання ним статусу військовополоненого.

  Враховуючи, що інформація про “звільнення” митрополита з’явилася лише в російських джерелах, це може бути спробою дезінформації або маніпуляції громадською думкою. Можливо, російська сторона намагається створити враження, що має вплив на ситуацію в Україні або на долю конкретних релігійних діячів. Проте все схоже на те, що єрарх сам визнав себе полоненим і попросив обміняти його на українських полонених воїнів.

  Залишаються актуальними питання щодо справжніх намірів митрополита Іонафана, його ролі в УПЦ (МП) та відносин з російською церковною єрархією. зазначимо, що  співробітники СБУ під час обшуків Тульчинської єпархії УПЦ МП натрапили на низку пропагандистських листівок: «Власти Росии» із зображенням прапора РФ (12 штук); «Указ президента Росії про приєднання АР Крим до РФ» із зображеннями карти України де АР Крим відмічено територією РФ (11 штук); «Донбасс – Россия» (вісім штук); «Історія АР Криму з древніх часів», де він зазначається територією РФ (11 штук), а також листи (ксерокопії) Московського патріарха від 6 жовтня 2022 року з вимогою молитися за президента РФ (п’ять штук).

  Найсвіжіше

  Популярне