Понеділок, 15 Липня, 2024
Бiльше

  5 років за ґратами: Вінницький апеляційний суд залишив у силі вирок митрополиту Іонафану

  Вінницький апеляційний суд 18 червня залишив без змін вирок суду першої інстанції, яким митрополиту Тульчинському (УПЦ МП) Іонафану (Єлецьких) призначено покарання у вигляді 5 років позбавлення волі з конфіскацією майна за виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії російської федерації проти України, глорифікація її учасників.

  Про це передає кореспондент Вінниця.info із зали судового засідання.

  За матеріалами справи, 10 квітня 2024 року церковнослужитель, якого в Україні засуджено до п’яти років тюрми з конфіскацією майна за заперечення збройної агресії РФ проти України і розповсюдження матеріалів із закликами до зміни меж території України (вирок не набрав чинності, бо ієрарх подав апеляцію), надав добровільну згоду на його обмін як військовополоненого та передачу представникам Росії. Об’єднаний центр з координації пошуку та звільнення військовополонених, незаконно позбавлених волі осіб внаслідок агресії проти України при СБУ включив митрополита УПЦ МП до списків на обмін.

  Однак на засіданні суду 12 червня обвинувачений священнослужитель різко змінив свою позицію. Повідомив, що проти передачі російській стороні у статусі військовополоненого, оскільки таким себе не вважає. При цьому визнав: 10 квітня власноручно написав заяву про передачу на обмін, але нині вже передумав. І надав суду нову заяву, в якій він заперечував щодо свого обміну як військовополоненого.

  Рішення прийнято колегією суддів, рішення Вінницького апеляційного суду зачитав головуючий суддя Медяний В. М.: «Апеляційні скарги прокурора у кримінальному провадженні начальника відділу Вінницької обласної прокуратури Гоздуха, захисника Чорного в інтересах обвинуваченого Єлецьких, захисника Рибака в інтересах обвинуваченого Єлецьких та захисника Чудовського в інтересах обвинуваченого Єлецьких – залишити без задоволення.

  Вирок Вінницького міського суду від 07.08.2023 року, яким визнано винуватим Єлецьких Анатолія Івановича у вчиненні злочинів передбачених ч.2 ст.161, ч.3, ст. 436 прим. 2, ч.3 ст 15, ч 2.ст 109, ч.3 ст. 15, ч 1 ст. 110 ККУ залишити без змін.

  Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена до Касаційного кримінального суду у складі Верховного суду України протягом 3 місяців з дня його проголошення.

  Повний текст судового рішення буде проголошено 21.06.2024 о 15:00».

  Нагадаємо, раніше була інформація про те, що митрополит УПЦ (МП) Іонафан хоче потрапити в обмінний список російських полонених.

  Співробітники СБУ під час обшуків Тульчинської єпархії УПЦ МП натрапили на низку пропагандистських листівок: «Власти Росии» із зображенням прапора РФ (12 штук); «Указ президента Росії про приєднання АР Крим до РФ» із зображеннями карти України де АР Крим відмічено територією РФ (11 штук); «Донбасс – Россия» (вісім штук); «Історія АР Криму з древніх часів», де він зазначається територією РФ (11 штук), а також листи (ксерокопії) Московського патріарха від 6 жовтня 2022 року з вимогою молитися за президента РФ (п’ять штук).

  Найцікавішою знахідкою, віднайдену спецслужбою у приміщенні єпархії, можна вважати твір «Гимн-молитва за Россию» з нотами, виданого у Москві 2015 року Автором слів вказано… владику Іонафана (Єлецьких). Разом із тим, обвинувачений єрарх таки визнав одну цікаву деталь. У нього була інструкція для зашифрованого спілкування із абонентами Росії. Сказав, що її дав товариш з РФ, але імені його владика не пригадує.

  Найсвіжіше

  Популярне