Вівторок, 18 Червня, 2024
Бiльше

  Предстоятель ПЦУ відвідав Кам’янець-Подільську єпархію

  Митрополит Київський і всієї України Епіфаній 20 травня 2024 року прибув на Поділля, пише сайт ПЦУ.

  При вʼїзді до міста Камʼянця-Подільського Предстоятеля Православної Церкви України зустрів керуючий єпархією архієпископ Кам’янець-Подільський і Новоушицький Герман та міський голова Камʼянця-Подільського Михайло Посітко.

  У єпархіальному храмі Богоявлення Господнього Предстоятель спільно з архієпископом Германом, єпископом Дунаєвецьким Марком та духовенством єпархії піднесли молитви до Бога за український народ, за Україну, за перемогу над лютим ворогом.

  За богослужінням також молилися захисники України, вірні, голова Хмельницької ОВА Сергій Тюрін, міський голова Камʼянця-Подільського Михайло Посітко та ректори вищих навчальних закладів.

  «На жаль, сьогодні більшістю величних соборів Кам՚янеччини володіє УПЦ МП. Але ми бачимо, що кількість вірних нашої рідної Української Церкви все більше зростає, і люди не хочуть далі жити в облуді «русского міра». Тому вірю, що з часом та з Божою допомогою наш народ повернеться до рідного, очиститься від пут «русского міра» і московської пропаганди. А для цього ми маємо стати тим «світлом для світу», «сіллю землі» – тобто прикладом здорового християнського доброго життя, щоби наші брати і сестри бачили і розуміли, що ми є справжньою Церквою Христовою, Церквою нашою, рідною, Церквою українського народу», – зазначив архієпископ Кам’янець-Подільський і Новоушицький Герман.

  Митрополит Епіфаній побажав молодій Кам’янець-Подільській єпархії ПЦУ Божої допомоги, сил, терпіння і наснаги для подальшої розбудови і розвитку. «Бажаю вам, щоби тут, в центрі міста Кам՚янця, постав прекрасний духовний центр Поділля, до якого приходитиме все більше вірних, щоби духовно збагатитись, отримати ту невидиму Божественну благодать, яка укріплює фізичні й духовні сили», – зазначив Предстоятель.

  Митрополит Епіфаній подякував громаді за єднання, за те, що спільними зусиллями вдається протистояти ворогу і виборювати волю та справедливість. «Сьогодні радісно, що ми тут, на славній Подільській землі, маємо можливість підносити спільні молитви за Україну, за перемогу, за наш український народ, за наших воїнів, захисників. Ми згадуємо і тих героїв, які віддали своє життя за волю України, за те, щоби ми мали можливість тут, під відносно мирним небом, збиратись, молитись і дякувати Богові. Тож і надалі закликаю всіх вас до посиленої молитви! Бо все – в руках Божих. Якщо покладаємо надію на Нього – то віримо і знаємо, що Господь може змінити все в одну мить. Ми отримаємо перемогу несподівано. Тож разом – до перемоги, і нехай Господь нам допомагає у цьому» – закликав Митрополит Епіфаній.

  Після спільних молитв в єпархіальному храмі Предстоятель Православної Церкви України освятив кілька автомобілів для захисників Батьківщини, а також передав спорядження і дрони для наших воїнів на фронт.

  На завершення Першосвятительського візиту Блаженнійшому владиці була проведена екскурсія по Кам’янець-Подільській фортеці, яка відома з XIV століття як важлива оборонна споруда Східної Європи та частина оборонної системи міста Кам’янець.

  Найсвіжіше

  Популярне