Субота, 15 Червня, 2024
Бiльше

  На місці демонтованої каплички-МАФу планують провести археологічні розкопки

  На місці демонтованої каплички-МАФу, самочинно збудованої громадою УПЦ МП на території Національного музею історії України, планують провести археологічні розкопки з метою подальшого створення екскурсійного об’єкта.

   

  Про такий намір повідомив генеральний директор Національного музею історії України Федір Андрощук під час брифінгу з нагоди демонтажу каплички-МАФу, передає Укрінформ.

  “Так, ми плануємо проводити такі роботи”, – сказав він.
  У коментарі Андрощук уточнив, що Старокиївська гора, де розташовано музей, вивчалася давно, ще Вікентієм Хвойкою понад 100 років тому. Однак тодішні можливості дослідника та техніка були обмеженими, тож результати вивчення потребують уточнення.

  “Ми хочемо залучити сучасні технічні можливості, щоби відкрити нові сторінки Старокиївської гори та зробити їх доступними громадськості. Суть археології – не просто розкопати, а створити нові знання. Ми зробимо якісну документацію, яка буде зберігатися та яку можна буде перевірити. На її основі вже можна зробити експозиційний об’єкт і екскурсію”, – сказав Андрощук.

  Він зауважив, що розкопкам передуватиме етап обґрунтування доцільності робіт та пояснення, чим вони відрізнятимуться від попередніх.

  “Це – територія музею певна рекреаційна зона, і у нас тут є багато програм і для дітей, і для просто туристів. Ми плануємо створити нові експозиційні об’єкти, щоби кияни та гості міста дізнавалися про історію нашої країни”, – зауважив гендиректор музею.

  Також під час брифінгу зазначили, що допоки триватимуть роботи на ділянці, територію обнесуть парканом з інформаційними банерами.

  Найсвіжіше

  Популярне