Середа, 22 Травня, 2024
Бiльше

  Переходи релігійних громад до ПЦУ на Житомирщині: цифри і тенденції з 2019 року

  Починаючи від 2019 року, на Житомирщині 107 релігійних громад Української Православної Церкви Московського Патріархату перейшли до Православної Церкви України. В самому Житомирі таких переходів немає.

  Про це йдеться у відповіді управління культури та туризму Житомирської обласної військової адміністрації від 9 квітня 2024 року на запит Суспільного Житомир на отримання публічної інформації.

  Зокрема, у відповіді сказано, що загалом на Житомирщині релігійних громад Української Православної Церкви Московського Патріархату зареєстровано майже вдвічі більше, ніж релігійних громад Православної Церкви України :

  УПЦ МП — 605;
  ПЦУ — 391.
  Із них на території Житомира більше релігійних громад ПЦУ. Так, за інформацією, розміщеною у відповіді Суспільному, на території Житомира зареєстровані:

  ПЦУ — 28
  УПЦ МП — 19.
  Починаючи від 2019 року, за 5 років в Житомирі жодна з релігійних громад не перейшла із Московського Патріархату до ПЦУ.

  У коментарі Суспільному адвокат Олександр Вірьовкін, який захищав інтереси новоствореної релігійної громади села Калинівка Житомирського району, сказав, що тепер переходів буде більше, оскільки вже є судова практика, як громаді оголошувати про скликання зборів, проведення зборів і як оформлювати результати.

  Найсвіжіше

  Популярне