Неділя, 19 Травня, 2024
Бiльше

  Конференція Європейських Церков прибула в резиденцію предстоятеля ПЦУ

  Архієпископ Вишгородський Агапіт 10 квітня зустрівся у резиденції Предстоятеля ПЦУ з делегацією Конференції Європейських Церков на чолі з її Президентом – архієпископом Фіатирським і Великобританським Никитою (Вселенський Патріархат).

  Про це повідомляє пресслужба ПЦУ.

  У зустрічі також взяли участь члени правління КЄЦ д-р Чарльз Рід (Англіканська Церква) й пані Марія Маунтракі (Православна Церква Фінляндії), члени керівної групи «Шляхи до миру» превел. Ріїка Поркола (Євангелічна Лютеранська Церква Фінляндії), д-р Йонас Йоргенсен (Євангелічна Лютеранська Церква Данії) і проф. Андрій Смирнов (Православна Церква України) та представники апарату КЄЦ – обраний генеральний секретар превел. Франк-Дітер Фішбах, співробітниця із питань комунікацій пані Навін Каюм і керівниця програми з теології та навчання пані Катеріна Пекріду.

  На початку зустрічі архієпископ Агапіт подякував гостям за мужність здійснити візит до України в час повномасштабного російського нападу, передав їм вітання від Блаженнійшого Митрополита Епіфанія та висловив запевнення, що Православна Церква України сприятиме досягненню успіху в різних сферах діяльності КЄЦ, як авторитетної міжнародної спільноти.

  Зі свого боку архієпископ Никита зазначив, що мета їхнього приїзду – допомогти народу України у непростий час випробувань та посприяти в досягненні справедливого миру.

  Окрім того, під час спілкування мова йшла про російську агресію та справедливу боротьбу нашого народу за свою свободу і право на існування, діяльність Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, взаємовідносини в релігійному полі нашої держави та законопроєкт про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності в Україні релігійних організацій (реєстраційний номер 8371), який підтримали майже усі члени ВРЦіРО.

  Окрему увагу було присвячено згубній ідеології «русского міра», яку понад 30 років активно просували в Україні. В контексті  цього учасники зустрічі дійшли згоди щодо необхідності проведення спільних міжнародних заходів, задля протидії цій небезпечній ідеології.

  «Кирил Гундяєв благословляє вбивства українців, називаючи це “священною війною”, що власне і є втіленням ідеології “русского міра” і ми хочемо, щоби люди знали і розуміли це в усьому світі. Ми за єдність і мир, але і за правду, адже зло потрібно називати злом, а неправду – неправдою», – сказав архієпископ Агапіт.

  «Ми щиро дякуємо за допомогу, яку вже надала і продовжуєте надавати нашій державі Конференції Європейських Церков і водночас звертаємось із закликом не залишати Україну на самоті з кремлівською імперією зла», – підсумував секретар Київської Митрополії.

  ПЦУ також представляли ректор Київської православної богословської академії проф. протоієрей Олександр Трофимлюк, секретар Синодальної комісії з міжхристиянських відносин ПЦУ протоієрей Ростислав Воробій та завідувач кафедри церковно-практичних дисциплін КПБА священник Орест Жигало.

  Найсвіжіше

  Популярне