П’ятниця, 14 Червня, 2024
Бiльше

  Храм без цвяхів: окупанти знищили унікальну дерев’яну церкву на Донеччині

  На Донеччині у селищі Карлівка, росіяни знищили місцеву перлину — церкву Святої Анни. Її у 2019 році створили волонтери, як духовний осередок для військових. Росіяни поцілили у храм з артилерії.

  «В цій церкві чимало українських захисників — хрестилися. Тут вони приймали шлюб чи просто приходили помолитися у важку хвилину, — пише Михайло Ухман.

  — У приміщені церкви, відомі українські письменники, поети читали свої твори. Священики з різних міст приїжджали в Карлівку, щоб провести Богослужіння. На Різдво, Великдень та інші свята, українські воїни, волонтери, місцеві жителі приходили сюди, щоб разом відзначити ту чи іншу подію. На площі перед церквою, виступали різні музичні гурти. Сюди приїжджали політики, актори, журналісти».

  За словами Ухмана, церква має свою історію. Люди жертвували кошти і кожен охочий, заплативши відповідну суму, міг отримати «іменний брус». Сюди передавали різні ікони, патріотичні книги.

  «Церкву споруджували справжні гуцули. Багато місцевих жителів, приходили до неї, щоб поглянути на таку красу, бодай краєм ока. Ви б бачили, який тут був іконостас», — каже Ухман.

  Військовий додає, що церкви, як такої, більше немає – її знищила московська артилерія.

  «Дивлячись на ці фото, пригадую новину, яка недавно трапилася на московії. Їхня „Церква“ оголосила, що війна, яку вони розв’язали проти нас — „священна“, — пише Ухман. — Покажіть ці фото парафіянам московської Церкви в Україні. Покажіть ці світлини народним депутатам та різним там „ломаченкам“, які досі не зреклися московських попів. Ось так виглядає їхня війна проти нас — знищити все українське».

  Ухман додав, що церкву, відбудують, але для цього, треба перш за все зупинити ворога і вижити.

  «Об’єднатися і разом з українськими воїнами, знищувати ворогів. Бити їх кожен день, всіма способами, щоб в російських окупантів від згадки про українців, волосся випадало, — пише військовий. — Окупанти показали своє справжнє „обличчя“ в цій війні. Вони не хочуть миру. Окупанти розуміють тільки силу. Будьмо сильні, тільки так, ми зможемо перемогти».

  Додамо, що церкву святої Анни побудували у 2019 році. Дерев’яну церкву за старовинними технологіями зводив зі своїми синами Богдан Кашуба. Проект храму розробив український архітектор Богдан Гринько. Художник Тарас Зелінський подарував написані маслом на склі в гуцульському стилі ікони для іконостаса. А його оформлення взяв на себе скульптор по дереву Володимир Вороняк. Вітражі для вікон зроблені художником світового рівня Андрієм Бокотеєм.

  Весь храм побудований без єдиного цвяха, що само по собі є витвором мистецтва.

  Найсвіжіше

  Популярне