Вівторок, 23 Квітня, 2024
Бiльше

  Митрополит Епіфаній зустрівся з Архієпископом Кентерберійським Джастіном Велбі

  Предстоятель автокефальної Української Православної Церкви 6 лютого 2024 року зустрівся у своїй резиденції – Митрополичому домі з духовним очільником світової англіканської спільноти Архієпископом Кентерберійським Джастіном Велбі, який вдруге за час війни прибув до України.

  Про це пресслужба ПЦУ. 

  У зустрічі також взяли участь заступник голови Управління зовнішніх церковних зав’язків ПЦУ митрополит Білоцерківський Євстратій, канонік доктор Джеремі Морріс, радник із закордонних справ доктор Чарльз Рід, настоятель єпископальної церкви Святої Трійці (Волл-стріт, Нью-Йорк) Філіп Джексон, голова відділу новин і комунікацій Церкви Англії Джон Бінгем, журналіст Френсіс Мартін та член англіканської громади в Києві Маргарита Лещенко.

  На початку спілкування Блаженнійший Митрополит Епіфаній привітав гостей, подякував їм за візит у цей вкрай непростий час та розповів про історію Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря. Зі свого боку Архієпископ Велбі запевнив Митрополита Епіфанія у своїх постійних молитвах за Україну і зазначив, що здійснив свій візит, щоби особисто дізнатися про поточну ситуацію й про те, чим саме може допомогти нашому народу.

  Згодом сторони обговорили численні виклики й загрози в контексті повномасштабного російського нападу. Зокрема в інформаційній сфері, коли росія та представники Московського патріархату в Україні в унісон поширюють неправдиві повідомлення про начебто «релігійні гоніння» в нашій державі. В контексті цього українська сторона наголосила, що абсолютна більшість релігійного різноманіття України, об’єднана у Всеукраїнську Раду Церков і релігійних організацій, засвідчує, що в нас наявна повна релігійна свобода. А те, що стосується регулювання адміністративних звʼязків релігійних організацій, афілійованих з центром у країні-агресорі, зокрема Московського патріархату – є питанням виключно національної безпеки. Тож держава змушена в цілком цивілізований спосіб, через прийняття відповідного закону, реагувати і не давати росії використовувати для своєї агресії ще й релігійну сферу. Адже саме тут Україна все ще залишається незахищеною від деструктивного російського впливу.

  Окрім того, на зустрічі йшлося про геополітичну ситуацію, систему глобальних міжнародних взаємовідносин, критичну важливість надання нашій державі нагальної допомоги від дружніх країн, воєнні злочини росіян, роль Церкви у допомозі постраждалим від війни й психологічній підтримці, співпрацю у підготовці військових капеланів та інші актуальні питання.

  Цього дня делегація Англіканської Церкви також відвідала Києво-Печерську Лавру, де її зустрів намісник єпископ Авраамій.

  Найсвіжіше

  Популярне